KolumneVijestiScena

INTERVIEW – DJ Danny Black : “Problem je što većina ljudi gleda samo na zaradu, a ne na zabavu.”

Danijel Vidmar drugačiji je lički DJ. Dolazi iz Otočca, a ističe se prije svega po tome što je dosljedan svojim stilovima glazbe. Poštuje svoju ljubav prema glazbi i u našoj županiji ne pušta narodnjake. Za to treba imati hrabrosti, jer sigurno ograničava i prostore u kojima može nastupati. Danny Black preuzeo je taj rizik, i njegova publika to cijeni. Što nam je rekao kad smo ga intervjuirali prošle nedjelje, pročitajte!

Bok Danny, već nekoliko godina aktivno se baviš DJ-anjem. Što te potaknulo na taj posao?

Bok i vama, potaknulo me zabavljanje ljudi i pozitivna atmosfera. Novac nije u pitanju, ali naravno da je jedan od važnih faktora. Ne ću reći da želim bit bogat kao TOP DJ-i, ali glazba mi je prva ljubav. S tim sam se počeo baviti nakon srednje škole, i nakon što sam primjetio da me ljudi primjećuju i prepoznaju moj trud i zalaganje, odlučio sam se potpuno prepustiti glazbi i radu s glazbom.

 

Što misliš o noćnom životu u Otočcu?  Ima li potencijala i jesi li zadovoljan putem kojim ide?

Naravno da nisam zadovoljan, uvijek može bolje. Pogotovo zato što je narodna glazba preuzela cijeli grad. Više nema mjesta tj. alternative gdje se ljudi mogu zabaviti na domaćoj ili stranoj glazbi. Uvijek ima potencijala kad ne bi sve išlo jednim smjerom, i kad bi se svi ujedinili. Problem je što većina ljudi gleda samo na zaradu, a ne na zabavu. Trebalo bi pružiti priliku svima, i starijoj i mlađoj ekipi. A ima mnogo ljudi koji vole i stranu i domaću glazbu a nemaju gdje izaći van. Ja se nadam se da će se u neko dogledno vrijeme nešto promijenit i da će stvari krenut na bolje u smislu širine ponude programa i glazbe u gradu.

 

Naše mišljenje je da Grad Otočac treba i zaslužuje jedan jači festival upravo sa glazbom koju si ti naveo. Prije nekoliko godina i sami smo bili bio organizacije Gackafesta koji je otprilike bio mix stranog i domaćeg na izvoru Gacke. I ti si tad nastupio kao DJ, pa nam reci što misliš o ideji Gackafesta?

Koncepcija festivala je bila pogođena, to je bilo dva dana ludnice u Gackoj dolini. Toliko da i danas pričaju ljudi kada će biti ponovno Gackafest. Bilo je puno gostiju i iz drugih gradova, zabava i ponuda je bilo fenomenalno, i najvažnije je da su gosti zadovoljni. To je bio među prvim festivalima na otvorenom na kojem sam radio, i tamo sam se iskazao. Glazba je bila drugačija nego igdje drugdje, i to je dalo drugu razinu cijelom događaju.

 

Treba li ponoviti Gackafest? I što misliš o lokaciji?

Što se tiče lokacije mislim “sve pet”, priroda i okoliš se pokazalo kao dobro rješenje. Možda je teže za organizirati s obzirom da je udaljeno od grada, ali mislim da se isplati. Naravno da bi to trebalo ponoviti, i to što prije, jer ljudima fali takav sadržaj.

 

Gdje si sve radio osim Gacke doline?

Nekoliko nastupa u Gospiću, Rijeci i Zagrebu. Svakog ljeta sam resident u jednom koktel baru u Crikvenici, a trenutno  držim rezidenciju subotom u Ogulinu.

 

U našoj županiji si se istaknuo po tome da ne odstupaš od svoje filozofije ne sviranja narodne glazbe. Jesi li dolazio u “napast” pustiti neku narodnu? I ponese li te nekad taj melos?

Iskreno, nikad nisam došao u napast pustiti neku “cajku”, ali nemam ništa protiv ljudi koji to slušaju. Jednostavno to nije moj đir, ali odem bez problema na takva mjesta iz razloga da podržim svoje kolege DJ-e koji rade s tom glazbom.  Imao sam nedavno jednu zanimljivu raspravu na Facebook statusu, a pisalo se o promjeni mog umjetničkog imena u “DJ Lepi Danny”. 😀 Ali na kraju su svi uspjeli zaključiti da je to ipak samo zafrkancija i da će na ideji sve i ostati.

 

U zadnje vrijeme primjetili smo val nezadovoljstva nekih otočkih kafića kad je Vijeće za prevenciju donijelo odluku o zabrani davanja dozvola za produženo radno vrijeme ugostiteljskim objektima nakon ponoći. Što ti kažeš na to?

Po mom mišljenju veoma loša odluka zbog toga što smanjuje ponudu kafića i smanjuje zabavu. I bez te odluke ljudi imaju relativno mali izbor za izlaske, a ta odluka je samo dodatno pogoršala situaciju u Gradu Otočcu. Nadam se da zabrana neće dugo trajati i da će ljudi odgovorni za tu odluku brzo uvijediti svoju pogrešku. Inače su kafići radii do 2.00h poslije ponoći i to nikom nije predstavljalo problem, a sada se odjednom izvuklo to pitanje i napravio se problem.

 

Čuli smo od drugih DJ-a da si ti glavni izvor strane glazbe kad im nešto zatreba. Kako ti širiš svoju bazu pjesama za miksanje?

Zapravo većinu stvari skidam s ovlaštenih stranica i Soundclouda. Puno tu ima istraživanja, provjera, i slušanja remixeva. Da bi se našao jedan dobar remix treba bar sat-dva vremena. Nije riječ samo o tome da se skine jedna pjesma i pusti na nastupu, nego ovisi o mnogo faktora. Prvo jel pjesma hit, i onda dal zadovoljava original ili tražim neku obradu te pjesme. Uglavnom riječ je o satima i danima preslušavanja razne glazbe i puno obrada.

 

Što želiš da ti bude DJ-anje, zanimanje ili hobi?

Želim se bavit time što duže, svjestan sam da se treba baviti i produkcijom i da nije lako. Iskreno se nadam da ću uz puno truda i zalaganja biti prepoznat. Važno je davati sve od sebe jer se jedino tako može uspjet.

 

Zaključi smo da ne sviraš narodnjake, pa nam reci kojom se glazbom točno baviš, i koji su planovi za budućnost?

Bavim se većinom elektronskom glazbom. U to spada i tech house, commercial house, i sve vrste house muzike. Volim ubaciti i neke stare stvari, 80-e i 90-e koje svi znaju. Za stariju i za mlađu publiku, jer se s tim nikad može pogriješiti.

 

Hvala ti Danny, zanimljiv razgovor. Želimo ti puno gaži i uspjeha u glazbenoj karijeri! 🙂

Hvala vama, najjači ste. 😀

 


 

Komentari

Komentara

Povezane objave

Back to top button
Close