Događanja

U neizvjesnoj utakmici Barakude ipak potopile Rusiju

Druga utakmica Svjetskog prvenstva za Barakude, protiv reprezentacije Rusije, završila je pobjedom hrvatske reprezentacije rezultatom 10:8 (1:3, 3:3, 4:1, 2:1).

Utakmica je započela vodstvom Rusije, te su Barakude tek u trećoj četvrtini ulovili prvo vodstvo.

Nama lopta nije htjela ući u gol, njima je ulazila, pa smo se morali čupati u trećoj četvrtini. No to mi je isto drago, jer smo pokazali karakter. I prije smo imali tih problema, u trećoj smo četvrtini padali, no sada smo napravili obrnuto, skupili glave i u trećoj četvrtini preuzeli premoć. Već smo ranije razgovarali što kada nam se dogode ovakve situacije, jer isto nam se dogodilo na turniru u Italiji. Međutim samo se trebamo smiriti, znamo da smo bolja ekipa, te trebamo igrati ono što smo dogovorili. I na kraju je to rezultiralo pobjedom”, zaključio je reprezentativac Ivan Buljubašić.

Najbolji igrač utakmice bio je Maro Joković s četiri ostvarena pogotka, kapetan Sandro Sukno ostvario je tri pogotka dok su Fatović, Lončar i Šetka zabili po jedan pogodak. Kod Rusa je najbolji igrač bio Sergey Lisunov s dva upisana gola.

Očekivali smo tešku utakmicu, no ne i ovako tešku. Ušli smo u rezultatski minus 6-3, što je situacija u kojoj lovite rezultat i nemate igru, međutim izvukli smo utakmicu na mišiće, stali ifokusirali se. Rekao sam igračima, želim vidjeti inat, neću da komentiramo niti suđenje niti ono što smo promašili, to više vratiti ne možemo. I reakcija je bila odlična. Nitko nije očekivao da ćemo sve utakmice doći i odšetati, to niti ne bi bilo dobro. Ovo je izuzetno dobra lekcija. Neke stvari moramo proanalizirati, međutim mislim da je plasman u četvrtfinale u ovom trenutku siguran, pa prema tome sve ide svojim tokom”, prokomentirao je Ivica Tucak, izbornik.

Sljedeću utakmicu reprezentaciju očekuje u petak kada u 13:30 s izravnim prijenosom na HRT 2 igraju protiv reprezentacije Japana:

“Moramo igrati puno bolje. Ne bi rekao da smo s namjerom ušli lose, ali takav je turnir, nije lako, no moramo bolje ulaziti u utakmicu i biti spremniji. Međutim najbitnije je da smo izvukli utakmicu i pobijedili, te idemo dalje u borbu za prvo mjesto u skupini. Sljedeća utakmica je s Japanom koji je dosta nezgodan protivnik, igra sve suprotno od ostalih tako da se moramo dobro spremiti i ući od početka jako. Sigurno će nam puno značiti podrška navijača, mislim da dolaze sve interesantnije utakmice, slijedi i knockout faza, te se može gledati vrhunski vaterpolo i usput navijati za Hrvatsku. Lijepi poziv svima!

Marko Bijač, vratar reprezentacije, ostvario je osam obrana, no komentira:

I ja i cijela ekipa ušli smo u utakmicu malo dekoncentrirano, te me izbornik tu jednu četvrtinu izvadio da se malo skoncentriram i vratim glavom u utakmicu. Mislim da je to bio pametan potez. Izvukli smo tešku pobjedu koja nam treba biti dobra opomena da ovako opušteno više ne smijemo ulaziti u utakmice”

Na tribinima je glasno navijala i prva grupica hrvatskih navijača, što je oduševilo reprezentaciju.

“Iskreno iznenadili su nas jer ih nismo očekivali, pogotovo navijače iz Đakova. Gledali smo znamo li koga, je li možda došao netko s mora, međutim ne. Ugodno su nas iznenadili, bili su glasni i podrška je bila izvrsna. Nadam se zato da će malo produžiti svoj boravak ovdje. Pozivam i druge, pogotovo na četvrtfinalnu utakmicu koja je zaista ključna za ovo prvenstvo. Nadam se da će navijači imati prilike potegnuti do Budimpešte”, zaključio je Maro Joković, ponajbolji igrač utakmice.

likaclub icon Čitaj najbolje ličke vijesti. Skini aplikaciju Lika app.