FOTO/VIDEO Dječji vrtić “Pahuljica” iz Gospića pobjednik Olimpijskog festivala u Mukinjama

Nino Salkić

U srijedu 22. svibnja 2019.g. na stadionu „Blatuša“ u Mukinjama održan je Olimpijski festival dječjih vrtića Ličko-senjske županije.


Radi se o programu koji se sa djecom predškolske dobi na području Republike Hrvatske održava svake godine u svibnju na nivou županija, gradova i općina. Znak Olimpijskog festivala su stilizirani olimpijski krugovi. Slogan glasi „I ja ću biti olimpijac“, a na natjecanju se ističe zastava Hrvatskog olimpijskog odbora.

Organizator Festivala na nivou Ličko-senjske županije je Zajednica sportova Ličko-senjske županije u suradnji sa Hrvatskim olimpijskim odborom, a ovogodišnji domaćin bio je Dječji vrtić “Slapić” iz Korenice.

Nakon simboličnog otvaranja – podizanja Olimpijske zastave i paljenja Olimpijske baklje, svoje snage odmjerilo je oko 200 djece predškolskog uzrasta iz 6 vrtića Ličko-senjske županije: DV Carić – Novalja, DV Ciciban – Otočac, DV Medo – Udbina, DV Pahuljica – Gospić, DV Travica – Senj i domaćin DV Slapić – Korenica. Na žalost, DV Tratinčica iz Brinja zbog malog broja djece bili su prisiljeni ove godine odustati od sudjelovanja u programu. Ovogodišnji festival obilježio je manji broj pristigle djece od planiranog, tako se DV Medo nije natjecao disciplini Mali nogomet, a nešto manji broj djece od predviđenog stigao je iz Novalje.

U odličnoj atmosferi i uz toplo gostoprimstvo, djeca su se borila u 5 disciplina – trčanje 50 metara, štafeta 4×25 metara, skok u dalj, bacanje loptice i mali nogomet.

Ukupni pobjednik festivala bio je dječji vrtić “Pahuljica” iz Gospića, dok je nagradu za Fair play osvojio dječji vrtić Carić iz Novalje. Dječji vrtić “Travica” iz Senja osvojili su drugo mjesto, a dječji vrtić Cicibani iz Otočca treće.

Festival su svojom nazočnošću uveličali ispred Zajednice sportova Ličko-senjske županije predsjednik, a ujedno i član Skupštine Hrvatskog olimpijskog odbora g. Milan Radošević, te zamjenik načelnika općine Plitvička Jezera, g. Franjo Anđić, koji je u svojstvu domaćina svečano proglasio Festival otvorenim, te najuspješnijima uručio nagrade.

REZULTATI:

Trčanje 50 m – djevojčice

  1. Iva Grbac – DV Pahuljica Gospić
  2. Mia Rukavina – DV Pahuljica Gospić
  3. Maja Alar – DV Slapić Korenica

Trčanje 50 m – dječaci

  1. Gabrijel Kelihar – DV Pahuljica Gospić
  2. Marko Prebanić – DV Slapić Korenica
  3. Noa Banić – Ciciban Otočac

Štafeta 4×25 m –  djevojčice

  1. DV Travica Senj – Lea Škegro, Tiffany Šimunović, Nikolina Čorić, Franka Štokić
  2. DV Pahuljica Gospić – Lisa Isaković, Lea Ban, Korina Božić, Marija Grgurić
  3. DV Ciciban Otočac – Aleksandra Stojanović, Marija Brajković, Lara Žubrinić, Lena Dujmović

Štafeta 4×25 m – dječaci

  1. DV Pahuljica Gospić – Marko Pavičić, Ivan Babić, Gabrijel Kelihar, Arijan Mahmutović
  2. DV Travica Senj – Ante Cuculić, Albert Matičić, Roko Devčić, Tin Samardžija
  3. DV Carići Novalja – Teo Jovanović, Stipe Smojver, Karlo Pušić, Eldar Mušić

Skok u dalj s mjesta – djevojčice

  1. Maria Grgurić – DV Pahuljica Gospić
  2. Lorena Grdošić – DV Medo Udbina
  3. Dita Peitel – DV Ciciban Otočac

Skok u dalj s mjesta – dječaci

  1. Emanuel Košćak – DV Ciciban Otočac
  2. Rino Turina – DV Travica Senj
  3. Luka Rogić – DV Medo Udbina

Bacanje loptice – djevojčice

  1. Iva Grbac – DV Pahuljica Gospić
  2. Tiffany Šimunović – DV Travica Senj
  3. Gabrijela Pranić – DV Pahuljica Gospić

Bacanje loptice – dječaci

  1. Rino Turina – DV Travica Senj
  2. Ivan Balenović – DV Pahuljica Gospić
  3. Ante Cuculić – DV Travica Senj

Mali nogomet – djevojčice

  1. DV Pahuljica Gospić
  2. DV Ciciban Otočac
  3. DV Slapić Korenica

Mali nogomet – dječaci

  1. DV Pahuljica Gospić
  2. DV Travica Senj
  3. DV Slapić Korenica

Nagrada za Fair Play: DV Carić Novalja

Ukupni pobjednik: DV Pahuljica iz Gospića

Ukupni bodovi po skupinama:

  1. DV Pahuljica Gospić –           115       –           atletika 95, mali nogomet 20
  2. DV Travica Senj –             76       –           atletika 71, mali nogomet   5
  3. DV Cicibani Otočac –             74       –           atletika 69, mali nogomet   5
  4. DV Slapić Korenica –             56       –           atletika 50, mali nogomet   6
  5. DV Medo Udbina –             48       –           atletika 48
  6. DV Carić Novalja –             45       –           atletika 45

Dio atmosfere donosimo u videu i galeriji fotografija!


Foto: LIKACLUB / Nino Salkić

<script>

<script>

Komentari


X
facebook
Kliknite "Like" ako želite pratiti LikaClub.eu na Facebook-u