Vijesti

OBARANJE RUKE Ličani dominirali prvog dana prvenstva u Sinju!

Ovog vikenda u sinjskom Gradskom kinu održava se 15. izdanje Prvenstva Hrvatske u obaranju i para obaranju ruke.

Natjecanje je okupilo 300-tinjak obarača iz 26 hrvatskih klubova, a među njima su i članovi gospićkog Kluba za obaranje ruke “Arktos”.

Prvenstvo se održava odvojeno za lijevu i desnu ruku u šest kategorija. Nastupaju osobe s invaliditetom – sjedeće/stojeće (M/Ž), juniori (18 godina) – 75,+75 kg, žene do 80 kg, početnici – 85, 85+kg, seniori -75 kg, 85 kg, 95 kg, 105 kg i +105 kg, te Open lijeva i desna (8 najboljih iz svih težinskih kategorija).

Prvog dana natjecanja najjači Hrvati su odmjerili snage na lijevu ruku, donosimo rezultate :

Andrija Šimić osvojio je prvo mjesto u kategoriji seniori 105+ i drugo mjesto u apsolutnoj kategoriji. Rino Mašić osvojio je drugo mjesto u kategoriji seniori 105+ i prvo mjesto u apsolutnoj kategoriji.
Bruno Vukelić osvojio je drugo mjesto u kategoriji seniori do 105 kg.
Marko Sudar osvojio je prvo mjesto u kategoriji seniori do 85 kg, a  Dorian Domijan drugo mjesto osoba sa invaliditetom u sjedećem stilu, otvorena kategorija.
Josip Jakšić osvojio je četvrto mjesto u kategoriji seniori +85kg, a Marko Milković četvrto mjesto u kategoriji seniori do 95kg.
Rezultati drugog dana natjecanja na desnu ruku:
Andrija Šimić osvojio je prvo mjesto u kategoriji seniori 105+ i treće mjesto u apsolutnoj kategoriji.
Sebastijan Mašić osvojio je peto mjesto u kategoriji seniori 105+.
Marko Sudar osvojio je treće mjesto u kategoriji seniori do 85kg.
Luka Grbac osvojio je drugo mjesto u kategoriji seniori do 85kg i 7.mjesto u apsolutnoj kategoriji.
Dorian Domijan osvojio je treće mjesto u kategoriji osoba sa invaliditetom, sjedeći stil otvorena kategorija.
Marko Milković osvojio je treće mjesto u kategoriji seniori do 105kg.
Ivano Pavelić osvojio je četvrto mjesto u kategoriji  juniori 85+.