Događanja

Kvalifikacije za Euro: Hrvatska nije uspjela zabiti gol

Sve je pokušala, ali loptu u gol Hrvatska nije uspjela poslati. Prosinečki je nastavio niz neporaženosti.

Azerbajdžan je trebao biti naša meč-lopta, a pretvorio se u blijedu partiju hrvatske nogometne reprezentacije. “Kockasti” jesu 90 minuta bliže Euru u Francuskoj, ali su i stvorili puno pitanja izborniku Niki Kovaču nakon skromnih 0-0 u Bakuu.
Robert Prosinečki nadmudrio je tako nekadašnjeg suigrača Niku Kovača nastavivši niz nepobjedivosti otkako je preuzeo klupu reprezentacije Azerbajdžana. I ne samo to, nije primio gol u trećoj utakmici. Hrvatska će bodove koji će je sasvim približiti Francuskoj morati tražiti u nedjelju u Oslu protiv Norveške.

Kako je počela utakmica u Bakuu, činilo se da će “kockasti” u plavom izdanju efikasno zaključiti ovaj ispit, baš kao i prvu utakmicu u Osijeku prošlog listopada, kad smo osrednju europsku reprezentaciju ispratili sa šest golova u mreži.

Novi igrač Reala imao je najbolju šansu utakmice u 68. minuti kada ga je lijepo poslužio Pjaca, ali nije se snašao i pucao je pokraj gola. Kova je u finišu lijepo poslužio Mandžukića na desetak metara od gola, ali Mario je pucao mlako, nedovoljno jako.

Sumirao je zapravo tim udarcem Mandžo igru hrvatskog napada koja jednostavno nije bila na razini vodeće reprezentacije skupine kvalifikacija za Euro.

Na kraju će bodom najzadovoljnija biti Italija koja će pobjedom protiv Malte od 20:45 moći preskočiti “kockaste” na vrhu skupine H, a Hrvatska će bez kartoniranog Kovačića, s povratnikom Srnom morati pružiti puno bolju igru u Norveškoj u nedjelju.