LokalnaPolitikaIzdvojeno

KOSTELAC: Ne ponovio se prošli mandat TUŠAK: Mi nismo klasični političari

Prošao je i treći dan predstavljanja kandidata i listi za lokalne izbore 16. svibnja.


U programu Hrvatskog radija Otočac svoje programe danas su predstavili kandidat za gradonačelnika Otočca ispred stranke LIPO Stjepan Kostelac te nezavisni kandidat za župana LSŽ na listi HSP-a Danijel Tušak.

Stjepan Kostelac: Odlučio sam se kandidirati za još jedan mandat zbog 200 milijuna kuna projekata koje bih htio završiti

Aktualni gradonačelnik Otočca Stjepan Kostelac kaže da se odlučio kandidirati za još jedan mandat zbog 200 milijuna kuna pripremljenih i započetih projekata koje bi htio završiti: “Obično kad dođe do smjene vlasti, promijene se ljudi, promijene se vizije i prioriteti, ti projekti otpadnu i rade se novi projekti”.

Kaže da su u zadnjem periodu postojale poteškoće, no unatoč prijeporima uspjeli su završili nekoliko velikih projekata poput dječjeg vrtića, izgradnje reciklažnog dvorišta, uređenja ulica Bartola Kašića i Kralja Tomislava, društvenog doma u Prozoru, a počinje i uređenje stadiona u Otočcu. Ističe da su prošle godine usvojene strategije razvoja Grada Otočca, poljoprivrede i turizma uz pomoć kojih će se privlačiti novac iz EU-a: “Period koji je pred nama ide nova omotnica iz Europske unije 2021.-2027. gdje će se upravo dio sredstava moći odvojiti za projekte koje smo predvidjeli za sljedeće razdoblje”.

Najveći među njima su projekt širokopojasnog interneta u kojemu Grad Otočac sudjeluje s 30 milijuna kuna, aglomeracija vrijedna 70 milijuna kuna, te privatni projekt izgradnje vjetroelektrana koji bi trebao započeti sljedeće godine, a koji će gradu donijeti velike koristi i nova zapošljavanja. Predviđena je izgradnja sportsko rekreativnog centra na mjestu starog hangara, a osim sporta, u zadnje vrijeme pridaju dosta pažnje i turizmu. U planu je izgradnja šetnica uz Karlov kanal i na Humcu, kao i program samozapošljavanja za mlade poduzetnike koji uključuje bespovratna sredstava iz grada.

Na pitanje voditeljice o Gradskom vijeću, Kostelac kaže da se svi svi skupa moraju boriti za interese Otočca, bez obzira na boje i stranke: “Ovo što je bilo prošli mandat – ne ponovilo se više. Mislim da će Gradsko vijeće biti drugačije i da će se ljudi koji tamo sjede boriti za interese grada i građana.”

Danijel Tušak: “Mi znamo o čemu pričamo i na koji način to postići, pokazali smo svojim rezultatima”

Danijel Tušak, nezavisni kandidat na listi HSP-a za Ličko-senjskog župana, novo je lice na ličkoj političkoj sceni. Poduzetništvom se bavi 23 godine, a kaže da je u politiku ušao jer mu je bilo dosta gledati sa strane, dok se sve ovo vrijeme trudio u svom poslu napredovati, kako kako mladi odlaze i Lika polako tone, kako se o gospodarstvu ne razmišlja strateški i na način da se nešto razvija.

“Našim dosadašnjim političarima je bilo bitno samo da se dobiju izbori i da se vrate usluge onima koji su im pomogli u izborima. Nakon toga tri i pol godine se, po nama, ništa ne radi”, kaže Tušak

Kaže da se njegov tim zalagati za poticanje i privlačenje kreativnih i inovativnih mladih ljudi. Gospodarstvo, poljoprivreda i turizam su glavne smjernice njegovog programa, kao i povezivanje poljoprivrede i turizma u sinergiji. Kompetentne i sposobne ljude želi prepoznavati I kad preuzme županiju, bez obzira na stranačku iskaznicu i ideologiju

Potrebna je suradnja svih nas. U županiji nas nema više od 45 tisuća i moramo svi zajedno glave usmjeriti prema razvoju, Svi naši dosadašnji političari su uglavnom gledali samo sebe. Ima puno ljudi u drugim strankama koji su kvalitetni i koji, nažalost, ne dolaze do izražaja jer ne žele sudjelovati u nekakvim političkim kombinacijama”.

Na pitanje voditeljice po čemu je drugačiji od drugih kandidata, Tušak kaže da je jedini kandidat koji ima staža u gospodarstvu: “Većina naših građana slaže se da gospodarstvo mora biti pokretač naše županije. Dok drugi pričaju o otvaranju novih radnih mjesta i pojačavanju gospodarstva, to izgleda kao floskula iz njihovih usta. Mi pak znamo o čemu pričamo i na koji način to postići, pokazali smo svojim rezultatima”

Mi nismo klasični političari, u politiku smo ušli sa srcem i sigurni smo da možemo ponuditi nešto novo. Koliko god da nudi moć, pozicija čelnog čovjeka županije je vrući krumpir. Jako teško će biti to izvući, ali spremni smo, mladi smo, imamo energiju, poručio je Tušak.

 

 


Na web stranici časopisa The Plitvice Times pogledajte jedini lički webshop s više od 500 unikatnih artikala malih hrvatskih proizvođača, obrtnika i poduzetnika. Od unikatnog ručnog rada, malih pogona specifičnih proizvoda, do poznatih brendiranih artikala. Iz cijele Hrvatske - sve na jednom mjestu!

Pregledajte po kategorijama i naručite kvalitetno:

MODA – Odjeća, nakit i modni dodaci
POSTERI – Motivi iz cijele Hrvatske
SUVENIRI – Šalice i lončići, unikatni nakit i tradicija
NOVINE I KNJIGE – Časopisi, edukativne knjige i literatura
KOZMETIKA – Parfemi, prirodne kreme, balzami, eterična ulja
HRANA I PIĆE – Domaći sirevi i vina, etične čokolade, kolačići

Naruči i stiže na kućnu adresu za nekoliko dana!

 

Komentari

Komentara

Oznake

Povezane objave

Back to top button
Close