Vijesti

Hrvatska nakon drame jedanaesteraca izgubila finale

ČESTITAMO NA SREBRU!

Hrvatska je izgubila finale Lige nacija nakon lutrije jedanaesteraca protiv Španjolske 4-5, a tragičari su bili Majer i Petković koji su promašili s bijele točke.

Dobro smo otvorili utakmicu, u 4. minuti probili smo desnu stranu, Juranović je ubacio, ali u sredini je prvi do lopte stigao Simon. U 10. minuti Livaković je loše reagirao na jedan ubačaj s lijeve strane, lopta mu je ispala, na nju je natrčao Morata, no golman Dinama spašava. I da je bio gol, sudac bi ga poništio zbog zaleđa. Opet je opasno pred našim golom u 12. minuti kada smo izgubili loptu ispred našeg šesnaesterca, ona je došla do Gavija koji odmah puca, ali udarac odlazi pokraj gola. Španjolci su nam opet zaprijetili u 19. minuti kada je nakon ubačaja s desne strane ispred Morate loptu u korner odbio Erlić. Nakon udarca iz kuta otklonili smo opasnost.

Hrvatska je prvi put bila opasna u 23. minuti kada je Kramarić pobjegao obrani Španjolaca i taman kada se spremao na udarac s 14, 15 metara Laporte je spretno reagirao i odbio u korner. U 31. minuti opet prijetimo, glavom je pokušao Perišić s 12, 13 metara, no Simon je siguran. Samo sedam minuta kasnije Brozović je izveo minijaturu na lijevoj strani šesnaesterca Španjolske, pa ubacio u sredinu, gdje nažalost nije bilo nikog od hrvatskih igrača. Već u sljedećem napadu Modrić je probio lijevu stranu, pronašao Perišića u sredini, a njegov udarac glavom ide ravno u Simona.