Događanja

U finalu Hrvatskog nogometnog kupa Dinamo svladao Slaven Belupo

U finalu Hrvatskog nogometnog kupa, igranog u Gradskom vrtu u Osijeku pred oko tri tisuće gledatelja, Dinamo je svladao Slaven Belupo 2-1

Dinamo je ostvario svoj zacrtani cilj, osvojio je oba trofeja u domaćim natjecanjima. Nakon 11. prvenstva u nizu, “modri” nogometaši stavili su ruke i na trofej pobjednika Kupa. Sasvim zasluženo! To je 14. puta kako će “Rabuzinovo sunce” krasiti trofejnu sobu u Maksimirskoj 128.

Mamićeva momčad je od prve minute kontrolirala situaciju na terenu, imala posjed i pritiskala suparnika koji se organizirano branio. Slavenovi igrači bili su agresivni i rastrčani i mora se priznati kako je Dinamo teško stvarao opasne situacije.

No, “modri” nisu paničarili, strpljivo su čekali na rupu u obrani “farmaceuta” te su je pronašli u 30. minuti. Soudani je pravovremeno loptu u for, a Edson ga je pokosio. Sudac Vučemilović je opravdano pokazao na bijelu točku, a Pjaca sigurno realizirao za 1-0.