Lika

Rukometna subota u znaku djevojčica

Djevojčice U11 (2011./2012. godište) i U14 (2008./2009. godište) Rukometnog kluba „Gospić“ putovale su 22.10.2022. godine u Rijeku gdje su se igrale utakmice Lige Rukometnog saveza Primorsko – goranske županije.

Prijepodnevni termini odigravanja utakmica pripali su igračicama trenerice Antonije Matić. Odigrale su susrete protiv vršnjakinja ŽRK Senia i RK Rab.

U obje su utakmice rukometašice Gospića, iako ove sezone premijerno ulaze u ligaška natjecanja, bile dominantne i premoćno pobijedile protivnice.

Protiv županijskih konkurentica iz Senja do 26. minuta nisu primile pogodak. Na krilima Sare Vukelić i Petre Balenović odnijele su pobjedu s visokih 15:2.

Druga je utakmica u potpunosti bila u znaku gospićkih djevojčica. Igračice RK Rab odigrale su susret bez postignutog pogotka. Odlična igra donijela je rezultat na kraju susreta od 18:0.

RK GOSPIĆ – ŽRK SENIA – 15:2 (10:0) – Balenović (7), Vukelić (7), Brkljačić (1)

RK RAB – RK GOSPIĆ – 0:18 (0:10) – Vukelić (6), Balenović (5), Brkljačić (3), Došen (2), Svetić – Balenović (1), Hećimović (1)

„Kraljice šoka“ odigrale su utakmice protiv RK Omišalj i ŽRK Vinodol. Igračice trenera Vanje Antića ostvarile polovičan uspjeh pobjedom protiv Omišlja i gubitkom protiv Vinodola.

U prvi susret protiv vršnjakinja iz Omišlja krenule su serijom 5:0. Čvrsta igra Gospićanki donijela je na poluvremenu rezultat od +6 odnosno 14:8. Nakon predaha nastavila se odlična igra Gospića. Završni golovi najbolje igračice susreta Anje Rukavine donijeli su pobjedu RK Gospića rezultatom 22:14.

Susret protiv ŽRK Vinodol u prvom je dijelu bio obilježen sigurnom igrom Gospićanki koje su okrenule početnu prednost suparnica i završile prvo poluvrijeme rezultatom 8:5. Nakon predaha djevojčice iz Vinodola krenule su serijom 4:0 čime su okrenule rezultat u svoju korist. Ličanke su se držale čvrsto do 32. minute nakon koje primorke preuzimaju tijek utakmice serijom 3:0 i zadržavaju je do kraja susreta koji završava rezultatom 15:11.

RK GOSPIĆ – RK OMIŠALJ – 22:18 (14:8) – Rukavina (8), Ivančić (4), Gučanin (3), Vukelić (3), Kulaš (2), Holjevac (1), Franić (1)

ŽRK VINODOL – RK GOSPIĆ – 15:11 (5:8) – Rukavina (3), Holjevac (3), Vukelić (2), Ivančić (2), Gergi (1)