Predsjednik Milanović razgovarao s Draganom Čovićem: Hrvatska neće odustati od zalaganja za prava Hrvata u Bosni i Hercegovini
Predsjednik Republike Zoran Milanović sastao se sinoć s predsjednikom Hrvatskog narodnog sabora BiH Draganom Čovićem.
Razgovarali su o političkoj situaciji u BiH nakon što su raspisani izbori u BiH, odnosno o posljedicama održavanja izbora po postojećem Izbornom zakonu za položaj Hrvata u BiH.
Predsjednik Milanović informirao je gospodina Čovića i o svojoj inicijativi da Republika Hrvatska učini dodatne napore prema partnerima u EU i NATO-u kako bi se osiguralo pravo Hrvata u BiH da biraju svoje predstavnike u tijela vlasti. Složili su se kako je neprihvatljivo da se Hrvate u BiH, koji su konstitutivni narod, preglasava ponovo na izborima te da održavanje izbora po sadašnjem zakonu ne ide u korist stabilizacije BiH.
Predsjednik Milanović potvrdio je kako Hrvatska neće odustati od zalaganja za prava i punu ravnopravnost Hrvata u BiH.
Foto: Ured predsjednika RH