Lika

Odlične igre djevojčica U14 dovoljne za polovičan uspjeh

Djevojčice U14 (2008./2009. godište) Rukometnog kluba „Gospić“ u nedjelju, 22. siječnja 2023. godine, odigrale su utakmice 4. kola 1. HRL Zapad. Putovale su u Zagreb, gdje su u popularnoj Kutiji šibica za protivnice imale vršnjakinje ŽRK Rugvica i ŽRK Trešnjevka Zagreb.

Utakmica protiv Rugvice u potpunosti je bila u znaku Gospićkih rukometašica. Od početka susreta Ličanke su držale „konce u rukama“ i bile rastrčane ne ostavljajući protivnicama puno prostora za postizanje pogodaka. Čak 9 igračica trenera Antića postizalo je pogotke u ovom susretu što govori o širini klupe, kao i o kvaliteti koju svaka od igračica posjeduje. Rezultat je već na poluvremenu bio visokih +8 (15:7) za Gospićanke, dok je do kraja susreta razlika dosegla +15 (32:17).

Nakon samo 10 minuta pauze uslijedio je težak susret protiv rukometašica Trešnjevka, jedne od najjačih ekipa lige, u kojem su igračice trenera Vanje Antića krenule čvrsto, odlučno i autoritativno. Vodstvo +2 nisu gospićke rukometašice sredinom prvog dijela dvjema kontrama uspjele povećati na +4 i tako možda usmjeriti susretu svoju korist, već su na poluvrijeme otišle sa zaostatkom od – 1 (10:11). U drugom se dijelu nastavila neizvjesna igra, no čak 7 dosuđenih isključenja naspram samo 1 protivnicama, rukometašice Gospića nisu uspjele nadoknaditi. Zagrepčanke su se serijom 4:0 (18:14) odvojile, mlade Ličanke smanjile da ostatak na – 2, te ipak utakmicu završile porazom  (24:19).

U susretu protiv ŽRK Rugvica najboljom igračicom proglašena je Nika Ivančić, dok je istu titulu u susretu protiv ŽRK Trešnjevka Zagreb ponijela Matea Gučanin.

Djevojčice U14 Rukometnog kluba „Gospić“ u trenutnom su poretku na 4. mjestu tablice, sa 7 odigranih utakmica, 4 pobjede, 1 neriješenim rezultatom, 2 poraza i 9 osvojenih bodova.

RK GOSPIĆ – ŽRK RUGVICA 32:17 (15:7) – Rukavina (7), Vukelić (6), Ivančić (6), Holjevac (3), Gučanin (3), Grdošić (3), Kulaš (2), Franić (1), Šulentić (1)

ŽRK TREŠNJEVKA ZAGREB – RK GOSPIĆ 24:19 (11:10) – Ivančić (6), Gučanin (5), Rukavina (3), Holjevac (3), Vukelić (1), Šulentić (1)