VijestiKultura

LIČKE PRIČE – Martina Kipšić Biondić: “Grupa Moji Ličani i Ličanke je postala jedna velika obitelj”

Od kada su prisutne društvene mreže, sve se više i više ljudi povezuje upravo putem njih, pa tako i naši Ličani. Jedna od najbrojnijih grupa Ličana na Facebooku nosi naziv „Moji Ličani i Ličanke“, a tko je njezina glavna pokretačica i administratorica otkrijte u nastavku ove današnje Ličke priče.


Ona je Martina Kipšić Biondić, rođena je u Virovitici 20.11.1977., a njezini korijeni su iz Like.

Baka je iz Kompolja (Manda Nikšić), a djed iz Crnog Kala (Ivan Biondić) i otuda je moja velika ljubav prema Lici koja je njegovana od mojeg djetinjstva kroz bakine priče o Lici.

Na pitanje kako i kada je nastala grupa “Moji Ličani i Ličanke”, Martina odgovara:

Grupa je kreirana 23. ožujka 2009. god. Zbog ljubavi prema baki i djedu, prema Lici i njihovim korijenima i običajima, odlučila sam se na osnivanje ove grupe. Priče o dobrim ljudima, tradiciji, ljepoti Like, receptima, običajima. Najveći poticaj za osnivanje ove grupe su mi bili oni, ovo je njima u znak sjećanja neka moja mala počast. U Liku se jednostavno zaljubiš i još kada upoznaš Liku uvijek srce zatitra.

O članovima grupe, Martina kaže:

Naši članovi u grupi su iz svih dijelova Hrvatske, pa i iz drugih zemalja. Neki su davno prije napustili Liku pa ih vežu korijeni, prijatelji ili rodbina u Lici… ili su samo simpatizeri Like jer ih veže neko sjećanje, ali svako ima svoju priču zbog koje je u grupi. Ovo je hrvatska  grupa i govorno područje je hrvatsko ovisno tko je iz kojeg dijela Hrvatske.

Na politiku smo svi nekako slabi, a čini se da je ta tema i u ovoj grupi pod ograničenjem jer uvijek izazove lavinu negativnih reakcija.

Politika u grupi nije dozvoljena ili neka stranačka opredjeljenja, za sve teme koje nisu povezane s grupom  i pravilima neka se traže u drugim grupama i na to su članovi upozoreni .

Uz tako veliki broj članova, Martina je uključila i pomoć oko vođenja grupe.

Zbog velikog broja članova ˙(kojih je trenutno 6782 u grupi) imam pomoć i od drugog admina, gospodina Ive Žagara jer svakog dana ima novih zahtjeva za učlanjenjem koje treba odobriti. Također, svaki dan ima aktivnih objava koje mi kontroliramo da bi sve bilo u skladu s pravilima grupe. U grupi nije dopuštena politika, kao ni vrijeđanje i isticanje nekih tema koji nemaju veze s grupom. Takve objave drugi admin i ja brišemo, a ako je netko uporan dobiva zabranu objava od 30 dana. Ponekad, kada ne stignemo sve iskontrolirati radi privatnih obaveza, ako se pojavi problem članovi nam to jave jer svi se brinu da u grupi sve bude u najboljem redu i da neki pojedinci ne bi pokvarili ili uvrijedili nekog drugog.

Ukoliko još niste član ove zajednice Ličana, pozivamo Vas da se pridružite (naravno ako ste prisutni na Facebooku).

Dobrodošli su svi koji su porijeklom Ličani ili samo vuku ličke korijene ili su simpatizeri Like, svi koji žive u Lici, izvan nje ili su u grupi zbog obitelji. Ova grupa nije samo grupa –  to nisu članovi, to je jedna velika obitelj. To se ne može ovako ni opisati  riječima, to se mora osjetiti kako su ljudi predivni, koliko su suosjećajni, koliko su aktivni, koliko vole svoje, koliko poštuju druge. Osobe u ovoj grupi  su jedinstvene i biti dio grupe svaki dan je izuzetna čast i bogatstvo, to su prijatelji koji su uvijek tu za tebe i kada je teško i kada su neke šale, da si zažele dobro jutro i laku noć, da su prijatelji u svakom trenutku. Naša tradicija, naši običaji, naši voljeni i naše uspomene ne smiju biti zaboravljeni i zato smo ovdje, kaže Martina.

Želiš se uključiti u našu zajednicu i svakodnevno primati poruke s terena te se družiti s Ličankama i Ličanima? Ili si naš/a iz Ličko-senjske, pa odmah postaješ dio dobrog društva? :) Uključi se u Viber zajednicu klikom na linku Lika Club | Najčitanije 🔥

 

Komentari

Komentara

Oznake

Povezane objave

Back to top button
Close