Vijesti

Hrvatski gluhi rukometaši treći put zaredom svjetski su prvaci!

ČESTITAMO!

Svjetsko prvenstvo održava se od 2014. godine, a prvi svjetski prvak bila je Hrvatska. Isti uspjeh ponovili su i 2018. godine, tako da je ovo njihov treći uzastopni naslov.

Hrvatska rukometna reprezentacija gluhih je na Svjetskom prvenstvu u Danskoj osvojila zlatnu medalju pobijedivši u finalu sa 28-22 Njemačku što im je treće uzastopno svjetsko zlato.

Njemačka je pružila veliki otpor, prvo poluvrijeme je Hrvatska dobila 14-12, a početkom drugog poluvremena isključeni su Pero Jukić i Tomislav Bošnjak, no hrvatski rukometaši uspjeli su doći do pobjede i zlata.

– Teška utakmica danas, stvarno smo sretni ovom pobjedom. Na kraju je presudila naša kvaliteta i ta borbenost. Imali smo malo poteškoća na početku utakmice, ali stvarno mogu biti ponosan na našu momčad, od prvog dana priprema dosad bili smo skladni, kao obitelj. Nagrada je na kraju došla u obliku zlatne medalje. Ulog je bio velik, bilo je malo nervoze, ali na kraju smo svi sretni i jako zadovoljni. Jedva čekamo da se vratimo doma – rekao je igrač Hrvatske Oliver Lušić.

Hrvatska muška rukometna reprezentacija gluhih jedna je od najtrofejnijih sportskih ekipa u Republici Hrvatskoj s osvojenih osam olimpijskih medalja od kojih 5 zlatnih, srebro i dvije bronce. Na Europskim prvenstvima imaju pet zlata te po 1 srebro i 1 broncu, dok na Svjetskom prvenstvu sada imaju osvojena tri zlata.