Hrvatske odbojkašice pobjedile aktualne prvakinje Europe

Hrvatska ženska odbojkaška reprezentacija u ponedjeljak je u Rotterdamu pokazala što zna i može. Naše odbojkašice odigrale su sjajnu utakmicu.

Nakon 96 minuta igre s 3:0(25:21, 26:24 i 26:24) došle su do pobjede protiv aktualnih prvakinja Europe, Ruskinja.

Bjelorusija je u prvoj utakmici dana nakon velike borbe u petom setu slavila protiv Bugarske, na taj način riješila Hrvatsku pritiska, prolazak u nokaut fazu bio je osiguran. Osim toga Hrvatsku ćemo početkom siječnja gledati i na europskim kvalifikacijama za Olimpijske igre, na turniru koji će se igrati u Ankari sudjelovati će osam najboljih europskih reprezentacija po CEV rankingu. Ta pobjeda Bjelorusije skinula je pritisak od rezultata s leđa naših odbojkašica, koje su mirne mogle igrati protiv Rusije, pokazati šta i koliko mogu.

Hrvatska Europsko prvenstvo nastavlja u srijedu kada će s druge strane mreže stajati Italija, drugoplasirana ekipa skupine B, koja je danas u tri seta poražena od Nizozemske.