Vijesti

Hrvatska nakon drame u 120 minuta srušila Nizozemsku za finale Lige nacija

HRVATSKA U FINALU

Hrvatska je dobro otvorila utakmicu, u trećoj minuti dobila i prvi korner, no nismo ugrozili gol Nizozemaca.

U 35. minuti spasa nije bilo, izigrali su nas Nizozemci, lopta je došla do Malena koji iskosa s desne strane s desetak metara pogađa malu mrežicu suprotnog kuta.

U 53. minuti Modrić se izborio za jednu loptu na rubu šesnaesterca, a onda ga u kaznenom prostoru neoprezno ruši Gakpo, nakon čega sudac odmah pokazuje na bijelu točku. Odgovornost je preuzeo Andrej Kramarić koji je siguran za 1-1.

U 73. minuti spasa za domaćine nije bilo. Ivanušec je probio lijevu stranu i ubacio u sredinu gdje je loptu dočekao Mario Pašalić pa udarcem iz prve donio preokret Hrvatskoj.

I kad se čekao posljednji sučev zvižduk Lang se najbolje snašao u gužvi i donio izjednačenje Nizozemcima pogodivši za 2-2.

Naše nije taj gol poremetio u nastavku koji su opet bili bolji na terenu, a onda je u 98. minuti na više od 20-ak metara loptu dobio Bruno Petković, opalio i neobranjivo pogodio za 3-2 Hrvatske.

Modrić je preuzeo odgovornost i pogodio za 4-2. U sudačkoj nadoknadi Petković je zabio još jedan gol, ali je poništen zbog zaleđa.