Veliki uspjeh za hrvatsku košarku: Imamo predstavnika na All-Star utakmici

Hrvatska košarka imat će barem jednog predstavnika na ovogodišnjem NBA “All-Star” vikendu koji će se održati u New Yorku 14. i 15. veljače, a to je pravo već u srijedu osigurao Neven Spahija kao član stručnog stožera najbolje momčadi Istočne konferencije Atlanta Hawksa…

Atlanta je na svom parketu svladala Indiana Pacerse sa 110-91 ostvarivši tako 14. pobjedu zaredom kojom je stigla na omjer pobjeda i poraza 35-8 što joj osigurava najbolji omjer na Istoku najmanje do 1. veljače kada se određuju treneri momčadi za revijalnu “All-Star” utakmicu. Stoga je trener Hawksa Mike Budenholzer sa svojim pomoćnicima među kojima je od ove sezone i Neven Spahija osigurao pravo vođenja Istoka.

Do 14. pobjede zaredom Hawkse su predvodili Jeff Teague (17, 11 asistencija) i Demarre Carroll (17), dok je kod Pacersa, koji su izgubili šesti put zaredom, najefikasniji bio CJ Miles (18). Hrvatski reprezentativacDamjan Rudež je za Indianu igrao 20 minuta i postigao osam poena (šut iz igre 3-7, trica 1-3, slobodna bacanja 1-2) uz tri skoka i dvije asistencije.

Brooklyn Netsi su kao gosti svladali Sacramento Kingse sa 103-100 u utakmici u kojoj su umalo propustili vodstvo od 23 razlike. Naime, u drugoj četvrtini Netsi su poveli sa 60-37, samo da bi Kingsi minutu i pol prije kraja stigli na 96-94. No, tada je Joe Johnson pogodio tricu za 99-94, a isti je igrač u posljednjoj minuti pogodio sva četiri slobodna bacanja i tako spriječio preokret. Brook Lopez (22) je ušavši s klupe bio najbolji strijelac Netsa, dok su Jarrett Jack i Joe Johnson dodali po 16 pogodaka za pobjednike.

U sastavu Kingsa najbolji su bili DeMarcus Cousins (28, 14 skokova) iRudy Gay (25). Hrvatski reprezentativac u sastavu Netsa Bojan Bogdanović krenuo je u početnoj petorci te je za 30 minuta provedenih na terenu postigao 10 koševa (šut iz igre 3-10, trica 0-3, slobodna bacanja 4-4) uz tri skoka i jednu asistenciju.

Vodeća momčad Zapada i čitave lige Golden State Warriorsi ostvarili su novu, 17. uzastopnu domaću pobjedu svladavši Houston Rocketse sa 126-113. Do četvrte ovosezonske pobjede protiv Rocketsa Warriorse su standardno vodili Klay Thompson (27) i Stephen Curry (22, 10 asistencija), dok je James Harden (33) bio najraspoloženiji kod gostiju.

U dvoboju vodećih momčadi skupina Southwest i Atlantic Memphis Grizzliesi su nadvisili Toronto Raptorse sa 92-86. Ponovno je vrhunsku utakmicu za Memphis odigrao Marc Gasol (26, 7 skokova, 5 asistencija), a odlično ga je pratio Zach Randolph (19, 13 skokova). Kod Raptorsa su se istakli Louis Williams (21) i Kyle Lowry (20).

Zanimljivo je bilo u Phoenixu gdje su domaći Sunsi umalo propustili 25 razlike (58-33) iz prvog poluvremena, ali su na kraju ipak slavili protivPortland Trail Blazersa sa 118-113. Blazersi su kod 116-113 10 sekundi prije kraja imali loptu, ali je Damian Lillard stao na aut liniju prije no što je uputio šut za tricu za poravnanje, a potom je Eric Bledsoe pogodio oba slobodna bacanja za konačnih 118-113.

Bledsoe (33, 10 skokova, 6 asistencija) i Isaiah Thomas (27) bili su najbolji kod Sunsa, a Nicolas Batum (27, 10 skokova), te Wesley Matthews (22) iLillard (22) kod Blazersa.

Odličnu utakmicu vidjeli su i gledatelji u Washingtonu, a na kraju su njihovi Wizardsi izgubili sa 103-105 od Oklahoma City Thundera nakon produžetka. Pobjednički koš postigao je Russell Westbrook sjajnim polaganjem 0.8 sekundi prije kraja produžetka. Westbrook je utakmicu završio sa 32 koša, dok je strijelce Thundera predvodio igrač rođen u Washingtonu Kevin Durant sa 34 ubačaja. Kod Wizardsa su najbolji biliNene Hilario s 24 poena i John Wall s 18 koševa i 13 asistencija.

Tekst: Hina, gol.dnevnik.hr