GradskaPolitika

UŽIVO Pratite tekstualno sučeljavanje kandidata na Radio Gospiću

 • Završna riječ Tušaka: “Moj slogan je “Zajedno za naš Gospić”. Ja ću biti taj koji će biti koordinator, koji će znati slušati jer u poslu sam naučio slušati informacije sa svih strana i te informacije usmjeriti u razvoj i probitak. Smatram da je vrijeme da preuzmem ja tu ulogu jer smatram da sam kroz društvenu i poduzetničku djelatnost pokazao da imam najbolje vrline. “
 • Završna riječ Milinovića: “Nitko nema pravo 9.6. ostati doma. Ja sam se stavio na raspolaganje građanima. Vrijeme je da ovaj grad ponosno postane bitna točka u razvoju, ne županije, već Hrvatske. Bitno je da ovaj grad ne bude više sprdnja. Svi na izbore, vrijeme je!”
 • Očekivanja od izbora? Tušak kaže da je bio uvijek nezavisan baš zato da ne mora nikome podilaziti, već da može argumentirano govoriti što ne valja.
 • Hoće li biti drugog kruga? O tome će odlučiti građani, kaže Milinović.
 • “Imam dojam kao da je treći kandidat shvatio da je treći i odustaje od utrke. Ja cijenim kod gospodina Vrkljana to što je odlučio kandidirati se i, kao i prije tri godine drugi kandidat ispred HDZ-a, primiti metak za stranku”, kaže Tušak.
 • Milinović govori o ličkim medijima i načinu na koji prenose kampanju: “Jedan portal samo prenosi predavanje kandidature Vrkljana. Ja i Danijel kao da nismo predali. Dakle, to su oni mediji koji su govorili da Dado to kontrolira, da je Dado suvlasnik – sad se vidi”.  Dodaje da bi zbog nedolaska na sučeljavanje Vrkljana trebalo isključiti u prvom krugu.
 • Raspisat ću sigurno izbore za mjesne odbore, gradonačelnik mora biti u kontaktu sa svim građanima”, kaže Tušak
 • Na pitanje slušatelja zašto nisu raspisani izbori za mjesne odbore, Milinović proziva Tušaka
 • Milinović: “2021. niste dali odgovor gdje je otišlo milijun i 350 tisuća kuna i zato je došlo do kuršlusa s Gradom”
 • Tušak o sportskoj zajednici: “Da ja nisam ušao u to kad nitko drugi nije htio, ona bi bila u likvidnosti”. Radit će na tome da se rastereti proračun, ali i da se pomogne sportskim udrugama, kaže Tušak.
 • Po mom iskustvu se autoritet stječe znanjem, stručnošću i radom, a ne galamom ili nadglasavanjem“, kaže Tušak
 • Milinović govori o  kreditnoj zaduženosti grada koja iznosi 2 milijuna eura, dok izvorni proračun iznosi 5 i pol milijuna eura: “Tko god dođe na mjesto gradonačelnika, a doći ću ja, susrest će se s ogromnim poteškoćama. I zato Gospićani i Gospićanke, budite spremni na borbu kao devedesete, ne oružjem nego znanjem, nego perom, nego odlučnošću i nego ljubavlju za Gospić.”
 • Milinović kaže da je hotel privatno vlasništvo i zbog imovinsko pravnih odnosa zavrzlama koju je jako teško riješiti: “Tko to riješi, treba mu podići spomenik na Ličkom Osiku.”
 • Iduća tema je naselje Lički Osik. “Trebala bi se provesti uknjižba stvarnih vlasnika hotela u zemljišne knjige i nakon toga može se ići prema prodaji zainteresiranim investitorima”, kaže Tušak.
 • Tušak odgovara na Milinovićeve insinuacije da je bio prvi suradnik Karla Starčevića: “Prvi suradnik je bila Kristina Prša i ljudi oko nje. 2021. sam ušao u županijsku skupštinu i odlučio sam se baviti županijskom skupštinom. Što se tiče grada, tu sam smatrao da je posloženo, ali očito nije sve funkcioniralo među njima. Ne mogu snositi odgovornost, kad sam još krajem 2021. javno govorio da rade krivo u sportu”
 • Milinović govori o problemu nerazvrstanih cesta i zapuštenih javnih površina
 • Tušak govori o problemu usitnjenosti poljoprivrednog zemljišta, jedan od prvih koraka kad postane gradonačelnik, kaže, bit će raspisivanje natječaja za državnu zemlju: “Želim da ojačamo i potaknemo proizvodnju, da naši mladi poljoprivrednici imaju svoju egzistenciju i ne razmišljaju o odlasku.”
 • Milinović govori o problemu neiskorištenih poljoprivrednih zemljišta, kaže da je raspisivanje natječaja iz Tušakovog programa zakonska obveza
 • Mi smo u 21. stoljeću, porasli su standardi, možemo procijeniti da li nešto pozitivno ili negativno utječe na okoliš”, kaže Tušak. Dodaje da će se tvornica litija nalaziti u poslovnoj zoni blizu njegovog pogona: “Kad postanem gradonačelnik, i zbog sebe i zbog građana Gospića koji jedu naš kruh, da ne dođe do zagađenja vode i zraka jako ćemo striktno paziti, ako treba ja ću iz svog džepa plaćati dodatne analize”
 • Treba li Gospiću zeleni razvoj ili industrija? “Nije svaka investicija opravdana”, kaže Milinović, kao primjer navodi projekt zatvora u Gospiću.
 • “Gradonačelnik može utjecati na razvoj gospodarstva, treba predlagati uvjete koji su potrebni da bi se privukli investitori i kreirale smjernice kakve industrije želimo imati u budućnosti”, kaže Tušak
 • Na pitanje voditelja što može napraviti gradonačelnik za gospodarski razvoj grada, Milinović kaže da prije svega moraju izabrati prioritete
 • Tušak odgovara na prozivku Milinovića o zahvaljivanju gradskoj vlasti nakon izgradnje pogona u poslovnoj zoni 2011. godine
 • Milinović iznosi brojke, ističe da na području LAG-a ima 600 obrtnika, a od toga je samo 200 proizvodnih
 • Milinović o gospodarstvu: “Nisam rekao da ništa ne valja, Starčević je napravio i dobrih stvari u ovome gradu.” Dodaje da je Tušak kao najbliži suradnik Karla Starčevića “suodgovoran za sadašnju situaciju u ovome gradu”
 • Prva tema je gospodarstvo
 • Počeo je dio sučeljavanja u kojemu se postavljaju pitanja, svaki kandidat ima minutu za odgovor
 • Tušak ističe da je LAG Lika povukao do 4 milijuna eura europskih sredstava za različite projekte u korist lokalne zajednice, govori o svom angažmanu u sportskoj zajednici: “Vidio sam da je potrebno podmetnuti leđa, smatram da je sport za naš grad jako bitan”
 • Tušak govori o svom ulasku u politiku prije 3 godine, kaže da je na županijskim izborima bio treći, ali je dobio najviše glasova sugrađana: “To je jedan od razloga zbog čega sam osjetio potrebu da se i ovaj put kandidiram, očito su građani prepoznali moju iskrenu želju da dam sebe u razvoj grada” 
 • “Najava moja je već sada, neće biti lako, neka se građani ovoga grada zbog proteklih 8 godina pripreme na bešpotednu bitku za bolji Gospić. Morao sam se staviti na raspolaganje Gospićankama i Gospićanima da ovaj grad vrati sjaj koji je imao nekada”, kaže Milinović.
 • Nije svaki projekt u ovome gradu dobar projekt, poput zatvora i tvornice litija u industrijskoj zoni, ističe Milinović
 • Milinović govori o razlozima svoje kandidature: “Smatram da onaj tko može pomoć u bilo kakvom razvoju ovog grada, nema pravo ostati sa strane, ljudi to od nas traže. Smatram da sam najkompetentniji od svih kandidata i ovome gradu mogu ponuditi dosta toga”.
 • Danijel Tušak komentira nedolazak HDZ-ovog kandidata: “Žao mi je što on nije tu, mi koji se kandidiramo za nekakvu poziciju trebamo biti dostupni javnosti. On očito ima važnijih stvari od toga da gospićkoj javnosti kaže što ih zanima.”
 • kandidat Joso Vrkljan nije došao na sučeljavanje, Milinović kaže da je to neodgovorno prema građanima grada Gospića
 • počelo je sučeljavanje kandidata za gradonačelnika Grada Gospića u programu Radio Gospića

Praćenje počinje u 12.00 sati.


 

likaclub icon Čitaj najbolje ličke vijesti. Skini aplikaciju Lika app.
Oznake
Back to top button
Close