Vijesti

Uvjerljive pobjede dječaka U15 za sigurno mjesto u “Ligi za prvaka”

Na otvaranju proljetnog dijela sezone 2022./2023. dječaci U15 otputovali su u nedjelju, 29. siječnja 2023. godine, u Karlovac gdje su odigrali utakmice 8. kola 1. HRL Zapad protiv ekipa RK Dubovac Gaza i HRK Karlovac. Ostvarivši dvije pobjede upisali su nova 4 boda kojima su gotovo osigurali plasman u „Ligi za prvaka“. Trenutno na tablici zauzimaju 4. mjesto s 10 pobjeda, 3 poraza i 20 bodova u 13 odigranih utakmica.

Rukometaši trenera Roberta Havličeka susret protiv Dubovca su otvorili serijom 5:0 i stvorili visoku prednost na samom startu utakmice. Odlučnom, čvrstom i kvalitetnom igrom mladići iz Gospića su do kraja prvog poluvremena uspjeli udvostručiti početnu prednost i na predah otići s rezultatom 19:9.

U nastavku susreta nastavila se odlična igra Gospićana koji su zadržali tempo igre i do posljednjeg sučevog zvižduka podigli visoku prednost s poluvremena na +13, za konačan rezultat 29:16.

Utakmica protiv HRK Karlovac pokazala je treneru Havličeku kvalitetu pojedinaca i širinu klupe. Tri serije uzastopnih pogodaka od 3:0, 4:0 i čak 6:0 dovele su Ličane na visokih +9 i rezultata 19:10 kod odlaska na predah.

U nastavku susreta Gospićani su i dalje dominirali igrom ne dopuštajući protivnicama rezultatsko približavanje pa su utakmicu priveli kraju razlikom od +15 i rezultatom 37:22.

Kvaliteta rada, upornost i ustrajnost kod treniranja daje odlične rezultate ovoj mladoj i perspektivnoj generaciji dječaka Rukometnog kluba „Gospić“.

RK GOSPIĆ – RK DUBOVAC GAZA 29:16 (19:9) – Hećimović (7), Borovac I. (5), Borovac L. (5), Milković (4), Bukovac (2), Stilinović (2), Ratković Ju. (2), Jergović (1), Koljđeraj (1)

HRK KARLOVAC – RK GOSPIĆ 22:37 (10:19) – Borovac I. (10), Hećimović (8), Bukovac (5), Stilinović (4), Jergović (4), Koljđeraj (2), Ratković Ju. (1), Borovac L. (1), Jerković (1), Milković (1)