LikaVijesti

RK Gospić: Dječaci U15 u derbiju pobijedili lidera!

Gospićka je publika u subotu 2. prosinca imala priliku uživati u odličnim rukometnim predstavama dječaka U15 koji su u utakmicama 6. kola 1. HRL Zapad snage odmjerili protiv MRK Kozala i RK Rudar Adria Oil.

Novim pobjedama rukometaši trenera Roberta Havličeka trenutno se nalaze na 7. mjestu ukupnog poretka s 5 pobjeda i 1 porazom, ali i s 5 utakmica zaostatka.

Derbi utakmica protiv MRK Kozala gotovo je svih 40 minuta bila neizvjesna i igrački izjednačena. Prvih 20 minuta susreta igra „gol za gol“ pokazala je kvalitetu obje momčadi. Pogodak Tome Milkovića u posljednjim sekundama prvog poluvremena odveo je Gospićane na predah s prednošću 12:11.

Izjednačena igra nastavila se do 32. minute susreta u kojoj je minimalna prednost bila na strani Riječana (18:17). Uslijedio je period savršene igre gospićke ekipe koja se s 5 uzastopnih pogodaka 4 minute prije posljednjeg sučevog zvižduka odvojila na osjetniju prednost (22:18) za konačnu pobjedu rezultatom 24:21.

Susret protiv osjetno slabije momčadi Rudara donio je plejadu golova gospićke ekipe. Svi igrači dobili su priliku i gotovo svi su je iskoristili. Već je u prvih 20. minuta bilo vidljivo u kojem će smjeru utakmica ići. Gospićani su postigli 12 pogodaka dok je protivnička ekipa u mrežu spremila tek 2 lopte.

Drugi dio utakmice ponovila se igra iz prvog dijela susreta za visoku 26:6 pobjedu mladih Ličana.

RK GOSPIĆ – MRK KOZALA 24:21 (12:11) – Stilinović (6), Milković (4), Sertić (4), Borovac I. (3), Ratković Jo. (3), Borovac L. (2), Marković (2)

RK RUDAR ADRIA OIL – RK GOSPIĆ 6:26 (2:12) – Maras (4), Duić (4), Tonković Javorina (4), Ratković Ju. (3), Stilinović (2), Jergović (2), Jerković (2), Milković (1), Borovac I. (1), Borovac L. (1), Marković (1), Sertić (1)