Vijesti

Odbojkaši i odbojkašice zagrebačke Mladosti pobjednici su završnog turnira hrvatskog Kupa

Odbojkaši i odbojkašice zagrebačke Mladosti pobjednici su završnog turnira hrvatskog Kupa koji je održan u Domu odbojke Bojan Stranić u Zagrebu

U muškom finalu HAOK Mladost je pobijedila Mladost Marina Kaštela 3-2 (19-25, 19-25, 25-21, 25-21, 15-9), dok su u jednako dramatičnom ženskom finalu istih klubova zagrebačke odbojkašice također slavile 3-2 (25-23, 17-25, 19-25, 25-20, 15-13).

Odbojkaši Mladosti Marina Kaštela su u finalu poveli 2-0, međutim Zagrepčani su uspjeli okrenuti rezultat i u odlučujućem, petom setu slaviti 15-9. Mladostaši su tako stigli do trećeg uzastopnog trofeja nakon dvije dramatične utakmice. I u polufinalu su također slavili 3-2 protiv Siskka. Mladost je u polufinalu gubila 1-2, a u finalu 0-2, no dobila je obje utakmice.

U ženskom finalu bilo je jednako neizvjesno uz puno preokreta. Zagrebačka Mladost je povela 1-0, gošće su okrenule na 2-1, da bi ekipa sa Save izjednačila na 2-2 i u drami petog seta slavila 15-13.

Tekst: tportal.hr