Ivica Kostelić izgubio pobjedničko postolje

Nakon uspjeha u Wengenu, Ivica Kostelić završio je na korak od pobjedničkog postolja u austrijskom Kitzbühelu. Završio je četvrti, iza Alexisa Pinturaulta, Marcela Hirschera i Ondreja Banka…

Ivica nastavlja nizati uspjehe u svojoj omiljenoj skijaškoj disciplini, superkombinaciji. Nakon što je prošli vikend bio treći u švicarskom Wengenu, ponovo se umalo popeo na postolje i na austrijskom legendarnom skijalištu.

Kostelić je solidno odradio prvu Super G vožnju, zaostavši nešto više od dvije sekunde za najboljima. U drugoj slalomskoj vožnji ušao je u cilj iza Marcela Hirschera, a kasnije je obojicu skinuo konačni pobjednik, Francuz Alexis Pinturault, da bi se zatim Čeh Ondrej Bank ugurao na treće mjesto, s tri stotinke ispred Kostelića. Ivica je na kraju zaostao 0.97 sekunde za prvoplasiranim.

Naš drugi predstavnik Natko Zrnčić-Dim završio je na osmom mjestu.

U ukupnom redoslijedu Svjetskog kupa Hirscher je povećao svoju prednost ispred drugog Norvežanina Kjetila Jansruda, koji je utrku završio na devetom mjestu, na 182 boda, sada ih ima 916, dok je Jansrud na 734, dok je Pinturault skočio na treće mjesto sa 611. Kostelić je 36. sa 142 boda, Zrnčić-Dim 58. sa 78, a Filip Zubčić 68. sa 61.