Hrvatska je svjetska taekwondo sila! Na svjetskom prvenstvu u Bakuu Hrvatska osvojila 5 medalja

ČESTITAMO!

Hrvatska je na Svjetskom prvenstvu u Bakuu osvojila pet odličja. Imamo svjetskog prvaka i prvakinju, svjetskog doprvaka i dvije brončane predstavnice. Mali smo, ali ponosna svjetska sila.

Uoči posljednjeg dana Svjetskog taekwondo prvenstva u Bakuu, Hrvatska se s ponosom može osvrnuti na protekli tjedan i reći: mi smo prvaci! Finalni dan donosi nam nastupe Nike Karabatić do 53 kilograma i Paška Božića iznad 87 kilograma pa broj medalja može biti još i veći, no to što su hrvatski predstavnici postigli… Malo koja zemlja se može pohvaliti ovakvim uspjesima.

Pretposljednji dan najveće svjetske taekwondo smotre Marko Golubić (22) slavio je u finalu kategorije do 74 kilograma i postao svjetski prvak.

Na SP-u u Bakuu hrvatski taekwondoaši osvojili su ukupno pet medalja. Do Golubićeva zlata, odličja su ponijeli Lena Stojković (obranila svjetsko zlato), Ivan Šapina (srebro) te Matea Jelić Bruna Duvančić (bronce).