Hrvatska futsalska reprezentacija svladala Tursku

Hrvatska futsalska reprezentacija na najbolji je mogući način otvorila kvalifikacije za Europsko prvenstvo u Srbiji. Izabranici Mate Stankovića svladali su Tursku čak 10-0

Briljantno otvaranje Hrvatske u kvalifikacijama za Europsko prvenstvo u futsalu koje se sljedeće godine održava u Srbiji. Izabranici Mate Stankovića svladali su Tursku 10-0 u dvorani Gospino polje u Dubrovniku.

Sve je praktički bilo gotovo nakon uvodnih 13 minuta. U petoj minuti Sami Büyüktopaç zabio je autogol za vodstvo Hrvatske, u 11. je Kristijan Grbeša povisio na 2-0, a dvije minute poslije iskusni Jakov Grcić postavio je 3-0. Do kraja poluvremena domaćin je stigao još triput zabiti; u strijelce su se upisivali Franko Jelovčić i Dario Marinović(dvaput) za visokih 6-0.

Drugih 20 minuta bilo je tek rutinsko odrađivanje posla u kojem je jedini zadatak Hrvatskoj bio ne primiti gol, a to joj je i uspjelo. Pritom su “kockasti” stigli zabiti još četiri, sva četiri gola zabili su različiti igrači (Tihomir Novak, Maro Đuraš, Josip Suton i Saša Babić).

Kako je Slovačka u ranijoj utakmici svladala Armeniju 7-1, Hrvatska je nakon prvog kola zasjela na prvo mjesto skupine 6 kvalifikacija za Euro. U sljedećem kolu u četvrtak od 20 sati protivnik joj je Armenija protiv koje također ne bi smjela imati problema, dok se odluka o prvom mjestu očekuje u subotu protiv Slovačke od 18:30.

Pobjednici svih sedam skupina idu izravno na EP, a drugoplasirane momčadi i najbolja trećeplasirana razigravat će za preostala četiri mjesta.