Hokejaši Medveščaka doživjeli poraz

Hokejaši Medveščaka doživjeli su deseti poraz u ovosezonskom izdanju KHL-a nakon što su bolji od zagrebačkih oklopnika u nedjelju u Kazanju bili domaći AK Bars s 2-0 (1-0, 0-0, 1-0).

Prošlogodišnji poraženi finalisti u borbi za Gagarinov kup poveli su već u 2. minuti na prilično sretan način. Naime, vratar Medveščaka Gašper Krošelj uspio je zaustaviti udarac Gluhova, no na nesreću Slovenca pločica se odbila u zrak i od njegovih leđa završila u mreži. Krošelj je bio najbolji igrač “medvjeda” na ovoj utakmici, na kojoj su igrači Medveščaka imali samo 14 udaraca prema domaćem vrataru, u odnosu na 29 pokušaja hokejaša iz Kazanja.

Krošelj je sve do 54. minute držao Medveščak u igri, ali je tada po drugi put kapitulirao, kad ga je uspio svladati Lukojanov. Emil Garipov uspio je sačuvati svoju mrežu i donijeti sedmu ovosezonsku pobjedu svojoj momčadi koja se s 28 bodova iz 19 utakmica nalazi na 8. mjestu Istočne konferencije KHL-a.