Barcelona srušila Real!

Barcelona slavi veliku pobjedu nad Realom! Katalonci su slavili na Camp Nouu 2-1 i tako pobjegli najvećem rivalu na četiri boda prednosti na vrhu Primere. Povela je Barça nakon 19 minuta igre preko Mathieua, odgovorio je Ronaldo poslije krasne akcije Reala u 31. minuti, a pobjedu je “blaugrani” donio Luis Suárez u 11. minuti nastavka.

Bio je to 170. “El Clásico” u Primeri i prvi u kojem su i Luka Modrić i Ivan Rakitićzaigrali u početnoj postavi. Realovac je pružio bolju partiju, pokrenuo je akciju za gol svoje momčadi te je izašao u 88. minuti. Raketa je bio manje primjetan, a i izašao je nešto ranije, u 76. minuti.

Nakon neuobičajenog ispitivanja snaga između ove dvije momčadi koje je trajalo desetak minuta, Real je prvi priprijetio preko svog najboljeg igrača Cristiana Ronalda. Portugalac je nakon ubacivanja Benzeme iz voleja zatresao prečku, pucao je i Ramos minutu poslije, no gol je prva zabila – Barcelona.

Igrala se 19. minuta kad je Messi izveo slobodnjak s lijeve strane, a na petercu je Mathieu pobjegao čuvaru Ramosu i glavom postigao svoj ligaški prvijenac otkako nastupa za katalonski klub. Neymar je u 31. minuti propustio sjajnu priliku za 2-0 nakon Suárezova šuta. Umjesto novog domaćeg gola, sijevnula je brza kontra “kraljeva”. Modrić je proigrao Benzemu koji petom sjajno poslužuje Ronalda i postiže 31. gol u prvenstvu, jedan više od Messija.

Od toga trenutka do kraja prvog dijela igralo se praktički samo na gol Barçe. U 40. minuti zabio je Gareth Bale iz blizine, no gol mu je bio poništen zbog zaleđa u kojem se našao njegov asistent Ronaldo. Tri minute potom Cristiano je sjajno opalio iz daljine punom nogom, a ispod prečke loptu je izvadio Bravo. Nakon kornera koji je uslijedio novu šansu dobio je Bale, promašio je cijeli gol.

Početkom nastavka Benzema je imao novu šansu za preokret Reala, Bravo je ponovno bravurozno obranio. Tu je dominacija gostiju stala, a Katalonci su otpočeli svoj period puno bolje igre. Isplatilo im se to već u 56. minuti. Dani Alves sjajnom je dugačkom loptom pronašao Suáreza, a Urugvajac odmjerenim udarcem pogodio suprotni kut s desetak metara iskosa za novo domaće vodstvo.

Redale su se šanse pred Ikerom Casillasom koji je obranama “zicera” Albe i Messija u završnici pokazao sjajnu formu, no sve je to bilo nedovoljno za pozitivan rezultat momčadi Carla Ancelottija. Mogao se Benzema, jedan od boljih realovaca, upisati u strijelce 12 minuta prije kraja, no njegov šut, koji je od bloka išao u donji lijevi kut, krajnjim naporom iščupao je Bravo.

Utakmicu je, osim brojnih udaraca prema golu (17 Barcelone, 13 Reala), obilježio i sudac Antonio Mateu Lahoz iz Valencije koji je dodijelio čak 11 žutih kartona (pet domaćima, šest gostima), od čega je jedan dobio i Modrić zbog faula na Messiju.

Tekst: 24 sata