ŽENSKA REPREZENTACIJA Nogometašica iz Like među prvih 11!

PETRA PEZELJ

Hrvatska ženska nogometna reprezentacija upisala je važan remi u kvalifikacijskom susretu za Europsko prvenstvo sa Švicarskom u Zaprešiću.

Veliki je to uspjeh naših djevojaka, a svakako i veliki uspjeh NK Gospić ‘91 jer je u prvih 11 nastupila i Petra Pezelj, igračica koja je prve nogometne korake napravila na stadionu Balinovac

Nakon uvodne pobjede nad Litvom te tri uzastopna poraza od favoriziranih ekipa (Belgija, Švicarska, Belgija), Hrvatice su u svom petom nastupu u kvalifikacijama za europsku smotru u Engleskoj ugostile upravo Švicarsku.

Već u trećoj minuti utakmice Pezelj je odlično uposlila Rudelić, koja izlazi pred švicarsku vratarku te iz drugog pokušaja pronalazi put do mreže za hrvatsko vodstvo.

Iako je Švicarska u pojedinim razdobljima utakmice pokazala kvalitetu, hrvatska obrana na čelu s čuvaricom mreže Bačić nije popuštala, da bi naposljetku kapitulirala samo u 74. minuti. Tada je na drugoj vratnici sama ostala Bachmann i pogodila za konačnih 1:1, premda je i u tom trenutku Bačić zamalo obranila.

Hrvatska je tako stigla do četvrtog kvalifikacijskog boda i zauzima treće mjesto poretka. Hrvatska kvalifikacije nastavlja upravo gostujućim dvobojem kod Rumunjki, u utorak, 22. rujna, s početkom u 18:00 sati.

Hrvatska ženska nogometna reprezentacija odigrala je u petak, 18.09.2020. na stadionu Zaprešić 1-1 protiv Švicarske u…