ZdravljeIzdvojeno

Više od polovice Ličana starijih od 80 godina nije se cijepilo

Starije osobe među najrizičnijima su u pandemiji, no među njima se baš oni najstariji cijepe manje. Od ukupno 912.569 osoba starijih od 65 godina u Hrvatskoj, protiv covida nije cijepljeno njih 34,74 posto, piše u nedjelju Večernji list.


Prema podacima o cijepljenosti starijih od 65 po županijama i ordinacijama, najlošije stoji Ličko-senjska županija.

Među 1878 ljudi u dobi između 65 i 79 godina tamo se nije cijepilo čak 43,88 posto, kao ni više od pola populacije od 80-84, točnije njih 51,36 posto od ukupno 2062.

Nismo zadovoljni obuhvatom cijepljenja starijih osoba, ali i općenito bismo mogli biti bolji. Trenutačno je u našoj županiji završeno cijepljenje za 44,1 posto odraslih odnosno za 37,3 posto ukupne populacije. Stariji ljudi znaju reći: ‘Ja sam zdrav, nemam kontakta, mene neće’. Razloga je vjerojatno više, ali u svakom slučaju situacija podliježe epidemiološkoj analizi”, kaže dr. Ružica Čanić, ravnateljica Zavoda za javno zdravstvo Ličko-senjske županije.

Kaže da imaju redovne cjepne punktove u domovima zdravlja u Gospiću, Senju, Otočcu, Korenici, a da su mobilni timovi liječnika išli cijepiti po kućama, prema pozivima i saznanjima o nepokretnim osobama u zabačenim područjima.

“Sigurno je da postoji način i mogućnost da cijepljenost bude bolja nego što je sada. Vjerojatno ćemo putem patronaže pojačati cijepljenje u ruralnim dijelovima”, najavljuje dr. Čanić, donosi Večernji list.

Dio si dobrog društva na Lika Clubu, a htio bi kupiti i zanimljive proizvode? Posteri, majice, suveniri, magazini, hrana i kozmetika – u novoj ličkoj web trgovini koja ima preko 300 atraktivnih artikala! Otvori ju na linku PLITVICE SHOP i nešto iz bogatog asortimana naruči na svoju kućnu adresu. Dobrodošao!

 

Komentari

Komentara


Foto: Lika Club, Josip Durdov

Oznake

Povezane objave

Back to top button
Close