Vaterpolisti Hrvatske plasirali su se u polufinale

Vaterpolisti Hrvatske plasirali su se u polufinale završnice Svjetske lige u Bergamu nakon što su u četvrtfinalu pobijedili domaćine Talijane boljim izvođenjem peteraca s 14-12 (3-1, 2-5, 3-0, 2-4;4-2).

Izabranici Ivice Tucka odigrali su sjajnu utakmicu s Talijanima, koju su trebali dobiti i u regularnom dijelu, a nakraju su o pobjedniku odlučivali peterci. Olimpijski pobjednici odigrali su vrhunsku obranu u trećoj četvrtini koju su dobili s 3-0, a Talijane ostavili bez zgoditka čak 11 minuta. U zadnjoj četvrtini Antonio Petković je promašio peterac kod našeg vodstva 8-6, a Talijani su u samoj završnici nadoknadili i naše vodstvo od 10-8 pogocima Di Fulvija i Luonga dvadeset sekundi prije kraja, uz obilatu pomoć sudaca koji su ‘barakudama’ ukupno dosudili čak 17 isključenja. Fran Paškvalin je u zadnjoj sekundi pogodio vratnicu umjesto mreže i morali su se izvoditi peterci gdje su za naše pogodili Joković, Petković, Šetka i Vukičević, dok je najbolji igrač utakmice vratar Josip Pavić obranio šut Di Fulviju, a udarac Galla zaustavila je vratnica.

U redovima Hrvatske Sandro Sukno je bio prvi strijelac s tri pogotka, Andro Bušlje i Luka Lončar su postigli po dva, a Paulo Obradović, Antonio Šetka i Maro Joković po jedan. Talijane su predvodili Francesco di Fulvio s tri i Stefano Luongo s dva pogotka.

Hrvatska će u polufinalu igrati protiv SAD-a, koji je s 8-7 iznenadio svjetske prvake Mađare, dok je u polufinalu u Brazil Ratka Rudića, koji je s 9-8 slavio protiv Australije. U zadnjoj utakmici četvrtfinala kasnije igraju Srbija i Kina.

Pobjednik Svjetske lige ima izravan plasman na OI u Riju, a Hrvatska je bila pobjednikom ovog natjecanja 2012. godine.