Uspjeh mlade hrvatske reprezentacije U-21

Hrvatska U-21 reprezentacija nakon dva odigrana kola kvalifikacija za Euro 2017. godine ima maksimalnih šest bodova i gol razliku 5-0. Mladi su dobili Estoniju 4-0.

Mlada hrvatska reprezentacija, nakon pobjede protiv Gruzije na startu europskih kvalifikacija, nastavila je lov na Euro u Poljskoj 2017. godine. Hrvatska U-21 reprezentacija u drugom je kolu pobijedila Estoniju 4-0 i zasjela na vrh ljestvice ispred aktualnih prvaka Europe Španjolaca.

Hrvatska je u Estoniji povela u 22. minuti utakmice. Baš kao u Koprivnici protiv Gruzije, zabio je Antonio Milić. Mario Pašalić povećao je hrvatsko vodstvo u 36. minuti utakmice. Hrvatska je mogla slaviti i uvjerljivije do odmora, ali Kolinger je propustio dobru šansu.

Pašalić je zabio svoj drugi gol u 66. minuti, ovoga puta iz penala. Josip Radošević postavio je konačnih 4-0 u 80. minuti susreta. Nakon dva kola Hrvatska ima šest bodova, tri boda više od Španjolaca i Šveđana koji imaju utakmicu manje od nas.

Hrvatska sljedeći susret igra u gositma protiv San Marina 7. listopada.

Hrvatska je izvučena s aktualnim prvacima Europe Španjolcima, Švedskom, Gruzijom, Estonijom i San Marinom. Po devet pobjednika skupina izravno će izboriti Euro 2017. godine, dok će četiri najbolje drugoplasirane reprezentacije kroz doigravanja u borbu za plasman u Poljsku.