Sjajni Filip Zubčić osvojio 16. mjesto u Adelbodenu

Najbolji hrvatski skijaš u ovoj sezoni i jedini osvajač bodova u Svjetskom kupu, Zagrepčanin Filip Zubčić (23), osvojio je vrlo dobro 16. mjesto na šestom veleslalomu sezone u švicarskom skijalištu Adelbodenu.

Popularni Zubo, samo dva dana nakon što je pao u prvoj vožnji slaloma na Sljemenu, odradio je solidan posao u prvoj dionici utrke na stazi Chuenisbärgli zaostavši za vodećim Francuzom Alexisom Pinturaultom 2,88 sekundi. Bilo mu je to dovoljno za 21. mjesto.

U drugoj je u cilj ušao kao treći, no kako je zahtjevna postava staze i konfiguracija terena mnogim skijašima plasiranima iznad njega pomrsila planove, probio se do 16. mjesta.

Drugo mjesto zauzeo je vodeći skijaš u ukupnom i veleslalomskom poretku, Austrijanac Marcel Hirscher sa samo četiri stotinke zaostatka, a trećeplasirani Philipp Schörghofer imao je čak 1,94 sekunde slabije vrijeme od pobjednika.

Zubčić je tako s 25. napredovao na 23. mjesto u poretku veleslalomaša sa 69 osvojenih bodova. U Söldenu nije izborio drugu vožnju, u Val d’Isereu je bio 13. te 14., a u Alta Badiji 16. Bodove je osvajao i u kombinaciji u Santa Caterini zauzevši 20. poziciju.

Pinturault je smanjio zaostatak za Hirscherom u poretku discipline na 44 boda, a u ukupnom poretku na čak 268 bodova. Zubčić je u toj konukrenciji na 43. mjestu s 80 bodova.

U nedjelju se u Adelbodenu vozi slalom (1. vožnja 10:30, 2. vožnja 13:30). Nastupit će i hrvatski skijaši Matej Vidović te Istok Rodeš.

Izvor: 24sata.hr | Foto: wikimedia commons