Vijesti

RK Gospić: Seniori prejaki i za ekipu Buja

U subotu, 12. studenog 2022. godine, seniorska ekipa Rukometnog kluba „Gospić“ u gostima je odigrala utakmicu 7. kola 2. HRL Zapad protiv MRK Buje 53. Pobjedom su nastavili stopostotni niz i upisali nova 2 boda.

Već u 7. minuti prvoga dijela utakmice Gospićani su serijom 5:0 stvorili prednost 7:2. Odličnom igrom, već standardno najefikasnijih igrača,  Markića i Cvjetković, koji su postigli po 5 pogodaka, prvo je poluvrijeme završilo rezultatom 15:8.

Nakon 36. minute i maksimalne prednosti Gospićana od +10 (19:9) Istrijani su igrali odlučnije i serijama 4:0, te dva puta po 3:0 smanjili prednost, ali Ličani ostaju čvrsti i serijom 4:0 u 54. minuti stvaraju novu veliku prednost i susret završavaju pobjedom 29:24.

Šime Markić s 10 postignutih pogodaka u ovoj je utakmici bio najkorisniji igrač Gospića.

MRK BUJE 53 – RK GOSPIĆ 24:29 (8:15) – Markić (10), Cvjetković (5), Pavelić (4), Matulović (3), Jergović (2), Antić (2), Suknaić (2), Jelić (1)