Nadal slomio Cuevasa u 3:16 ujutro!

Rafael Nadal izborio je polufinale turnira u Rio de Janeiru pobjedom protiv Urugvajca Pabla Cuevasa rezultatom 4:6, 7:5, 6:0…

Branitelj naslova još je jednom bio na teškom iskušenju u Brazilu, a pritom je skoro oborio ATP-jev rekord u kategoriji najkasnije završenih mečeva! Naime, Nadal i Cuevas izašli su na teren malo iza jedan sat iza ponoći, a susret su okončali u 3:16 (!?), šest minuta ranije nego li su to učinili Benjamin Becker i Jiri Novak 2006. godine.

Nadal je izgubio prvi set u kojem je bio u potpunosti izvan ritma, no kada je oduzeo početni udarac Cuevasu u završnici druge dionice priči je bio kraj. Urugvajac je nestao s terena u posljednjem setu, što je ujedno značilo i prekid njegove fascinantne serije od 32 pobjede na zemljanoj podlozi.

Rafa Nadal će u polufinalu igrati protiv Talijana Fabija Fogninija, koji je trebao tri sada i 13 minuta igre da izbaci Argentinca Federica Delbonisa. Bilo je 6:4, 6:7(10), 7:6(9), a Talijan je iskoristio tek 10. meč-loptu!

Recimo i da su polufinale pobjedama u tri seta izborili i David Ferrer, te Austrijanac Andreas Haider-Maurer.