PolitikaIzdvojeno

NA 17 LISTA U “ličkoj” izbornoj jedinici birat ćemo između 238 kandidata!

DIP OBJAVIO LISTE ZA OPĆE IZBORE

Državno izborno povjerenstvo objavilo je pravovaljano predložene liste i zbirne liste pravovaljano predloženih lista u I. – XI. izbornoj jedinici.


U IX. izbornoj jedinici, koja obuhvaća Ličko-senjsku županiju, Zadarsku županiju, Šibensko-kninsku županiju i sjeverni dio Splitsko-dalmatinske županije, nalazi se ukupno 17 lista, a građani će birati između 238 kandidata koji žele u Sabor.

S područja Ličko-senjske županije nema mnogo kandidata koji imaju realne šanse za ulazak u Sabor RH, a najbliže tome su Karlo Starčević s liste HSP-a, Mirjana Vrkljan-Radošević s liste Domovinskog pokreta te Marijan Kustić s liste HDZ-a. Sve ostale stranke nisu našle kvalitetna imena s našeg područja.

Donosimo popis pravovaljanih lista za izbor zastupnika u Hrvatski sabor za IX. izbornu jedinicu:

1. AUTOHTONA – HRVATSKA STRANKA PRAVA – A – HSP

1. ANTE VUKOVIĆ
2. DANIJELA LUBURIĆ
3. MARKO ĐAPIĆ
4. SNJEŽANA PLETIKOSA
5. ELVIS MEIĆ-SIDIĆ
6. ANKA ŠARIĆ
7. ANTO VUKADIN
8. ANA KOLEGA
9. ZDRAVKO GRĐAN
10. PREDRAG ROGIĆ
11. MARIJA MIOČ
12. ĐENANA MARAŠ
13. BOŽE ŠKARO
14. MARKO MARAŠ

2. MOST NEZAVISNIH LISTA – MOST

1. MIRO BULJ
2. IVICA LEDENKO
3. IVAN MATIĆ
4. MILIJA BALDIĆ-LUKŠIĆ
5. DUJE STANIŠIĆ
6. MARINA PAŠKALIN
7. MARIO ADRINEK
8. JAGODA KLJUČEVIĆ
9. MARIJA ĆURIĆ
10. MILJENKO MARIĆ; rođ. 1970.
11. HRVOJE BEZJAK
12. PETRA RADOŠ
13. BISERKA GRGIN
14. FRANE VUČETIĆ

3. MOŽEMO! – POLITIČKA PLATFORMA
NOVA LJEVICA – NL
RADNIČKA FRONTA – RF
ODRŽIVI RAZVOJ HRVATSKE – ORAH
ZAGREB JE NAŠ!
ZA GRAD

1. ATANA GRBIĆ-MARTINOVIĆ
2. IVAN SLAVICA
3. VALENTINA LUKETA
4. IVAN-BOŠKO HABUŠ
5. IVA IVAS
6. MATEO PTIČAR
7. DORA ZVJERKOVIĆ
8. BORIS MIJAKOVAC
9. MONIKA MARIĆ
10. TEODOR OSTOJIĆ
11. TAMARA BJAŽIĆ KLARIN
12. SREĆKO TRUTA
13. BOJAN BIRK
14. VESNA KESIĆ

4. NEOVISNI ZA HRVATSKU – NHR
HRVATSKA STRANKA PRAVA – HSP
GENERACIJA OBNOVE – GO

1. KARLO STARČEVIĆ
2. DEŽANA DUJIĆ
3. ANTO KOMLJEN
4. FLORIJAN ŽIŽIĆ
5. IVANKA ŠPRALJA
6. IVAN BULAT
7. IVANA PRŠA DEJANOVIĆ
8. LUKA ŽIŽIĆ
9. HELENA JUNAKOVIĆ
10. GORDANA ZARADIĆ
11. JOSIP BUDIMIR
12. PREDRAG KOKIĆ
13. IVO ĆEVID
14. ŽELJAN JURLIN

5. STRANKA S IMENOM I PREZIMENOM
PAMETNO
FOKUS

1. IVICA ŽUVELA
2. IVAN GULAM
3. VIŠNJA PEĆARIĆ
4. MERI KUŠTRE
5. BRANIMIR TAUZER
6. MARTINA KRPETIĆ
7. KATJA ČIRJAK
8. IVAN LAMBAŠA
9. MARIJA ŠPIRANEC
10. ANTE ČUBRIĆ
11. ŠIME ŠARIĆ
12. ZDENKO JUKIĆ
13. IVICA RUDIĆ
14. IVANA MILETIĆ

6. “BANDIĆ MILAN 365 – STRANKA RADA I SOLIDARNOSTI” – “365 STRANKA
RADA I SOLIDARNOSTI”

1. ANTON DOBRA
2. IVANA MENĐUŠIĆ
3. IVAN JUSUP
4. MARIJA BADŽIM
5. GORAN ERCEGOVAC
6. MANDA BATINIĆ
7. LOVRE KANJER
8. ANITA ČUDINA
9. JOSIP VUČKOVIĆ
10. DANICA BARIŠIĆ KOZIĆ
11. ANA VUKMAN
12. DAVOR ŠIMIČEVIĆ
13. STIPAN KLARIĆ
14. DAMIR VUČAK

7. BLOK UMIROVLJENICI ZAJEDNO – BUZ

1. BORIS NIKOLIĆ-MALORA
2. DRAGICA BILANDŽIĆ
3. IVO BARAĆ
4. BRIGITA JUKIĆ
5. JOZO MACAN
6. MARA JUKIĆ
7. JOSIP MASTELIĆ-IVIĆ
8. MARA LUKIĆ
9. DRAGICA ČOVIĆ
10. NADA GAURINA
11. VIBOR LAŠTRE
12. DIJANA KELAVA
13. NEDILJKO BARAĆ
14. NEVEN PAŽANIN

8. DEMOKRATI
HRVATSKI LABURISTI – STRANKA RADA

1. LJILJANA GEIĆ
2. VANJA KOLARIĆ
3. IVAN ROSIĆ
4. SVETLANA LUKEŽ
5. VEDRAN KOVAČ
6. DUŠAN VUKOŠA
7. MIŠELA MATIJEVAC
8. ZDENKA MEŠNJAK
9. ŽELJKO JELENIĆ
10. IVAN ŠARLIJA
11. IVA GLAVIČIĆ
12. DANILO DEBELJUH
13. ŽELJKA OSTROŠKI
14. NINA VRETENAR

9. DOMOVINSKI POKRET MIROSLAVA ŠKORE – DOMOVINSKI POKRET
HRVATSKI SUVERENISTI
BLOK ZA HRVATSKU – BLOK
HRVATSKA KONZERVATIVNA STRANKA – HKS
HRAST – POKRET ZA USPJEŠNU HRVATSKU
STRANKA UMIROVLJENIKA – SU
ZELENA LISTA

1. HRVOJE ZEKANOVIĆ
2. JOSIP JOVIĆ
3. KAROLINA VIDOVIĆ KRIŠTO
4. DAMIR BILOGLAV
5. LJILJANA ZMIJANOVIĆ
6. DANIJEL KOTLAR
7. MIRJANA VRKLJAN RADOŠEVIĆ
8. MIRJANA BABIĆ
9. ANĐELKO DUVANČIĆ
10. FRANE TOKIĆ
11. LJUBICA BUBLE DRAGOJEVIĆ
12. TOMISLAVA JERGAN
13. IGOR FRIEDRICH
14. ANTE FUZUL

10. HRVATSKA DEMOKRATSKA ZAJEDNICA – HDZ

1. IVAN MALENICA
2. GROZDANA PERIĆ
3. ANTE SANADER
4. MARIJAN KUSTIĆ
5. RADE ŠIMIČEVIĆ
6. NEDILJKO DUJIĆ
7. LUKA BRČIĆ
8. JOSIP BILAVER
9. BRANKA JURIČEV-MARTINČEV
10. ANITA POCRNIĆ-RADOŠEVIĆ
11. NIKOLINA BARADIĆ
12. VINKO ZULIM
13. JOSIP BEGONJA
14. BOŽIDAR KALMETA

11. HRVATSKA NARODNA STRANKA – LIBERALNI DEMOKRATI – HNS

1. MARIO SKELIN
2. VOJMIR ROŠA
3. RUŽICA JAKŠIĆ
4. VLATKA DUILO
5. JURE ETEROVIĆ
6. IVAN PETKOVIĆ
7. MARGA VOJKOVIĆ
8. ANTE TADIĆ
9. IRENA ANDRIĆ
10. BOŽO BATUR
11. MATEA HARAŠIĆ
12. ČEDOMIR BJELANOVIĆ
13. MATEA LAMBAŠA GORŠIĆ
14. ZDRAVKO BARAĆ

12. NARODNA STRANKA – REFORMISTI – REFORMISTI
HRVATSKA SELJAČKA STRANKA BRAĆE RADIĆ – HSS BRAĆE RADIĆ
STRANKA HRVATSKIH UMIROVLJENIKA – UMIROVLJENICI – UMIROVLJENICI

1. PETAR BARANOVIĆ
2. VLASTA MIŠURAC
3. IVAN GALEŠIĆ
4. ANTE JANKOVIĆ
5. KARMELO KURSAR
6. ISABELLE BARANOVIĆ
7. MARIJANA PAVLOVIĆ
8. KRISTIJAN MANDIĆ
9. VESNA MARJANČIĆ
10. DRAGAN MARINOVIĆ
11. MIRJANA DOPUĐ
12. ANITA PAIĆ
13. MILENKO MARINOVIĆ
14. TOMO DELAČ

13. NEZAVISNA LISTA STIPE PETRINA – NLSP
AKCIJA MLADIH – AM
ŽIVI ZID
PROMIJENIMO HRVATSKU – PH
STRANKA IVANA PERNARA – SIP

1. STIPE PETRINA
2. ANTE RUBEŠA
3. JOSIP PLAZIBAT
4. SANJA RADIN-MAČUKAT
5. PETRA ŽITKO
6. IVICA GRGIĆ
7. ANA LJUBICA
8. IVANA ŠIMAT
9. LOVRE CRVELIN
10. IRIS UKIĆ KOTARAC
11. DOMINIKA SKELIN
12. LUKA ŽULJEVIĆ
13. HERMINA NAKIĆ CRLJEN
14. MARKO PUPIĆ-BAKRAČ

14. SOCIJALDEMOKRATSKA PARTIJA HRVATSKE – SDP
HRVATSKA SELJAČKA STRANKA – HSS
HRVATSKA STRANKA UMIROVLJENIKA – HSU
SNAGA – STRANKA NARODNOG I GRAĐANSKOG AKTIVIZMA – SNAGA
GRAĐANSKO-LIBERALNI SAVEZ – GLAS
ISTARSKI DEMOKRATSKI SABOR – IDS
PRIMORSKO GORANSKI SAVEZ – PGS

1. FRANKO VIDOVIĆ
2. RENATA SABLJAR-DRAČEVAC
3. MATKO KUZMANIĆ
4. MAJA SPORIŠ
5. LJUBICA KARDUM
6. GORAN GRGURIČIN
7. IGOR MEIĆ
8. MARIJA ALFIREV
9. TOMISLAV ZRINSKI
10. KATARINA PLEŠA JAKOVLJEVIĆ
11. DANE JAZIĆ
12. RADOSLAVA GREGOV
13. SLOBODAN MILEUSNIĆ
14. NIKOLA VUČKOVIĆ

15. STRANKA HRVATSKI VIDIK – SHV

1. JURICA ĆAPETA
2. ZDENKO PODRUG
3. JELENA KOSTANIĆ
4. MIROSLAV JADRIĆ
5. ANA MARIJANOVIĆ
6. JAKOV-ANTE PAIĆ
7. SENKA KATAVIĆ
8. JURICA BILAN
9. JOSIPA KRAVAR
10. DONAT KATAVIĆ
11. IVAN KRAVAR
12. MARIJA FLANJAK
13. DARKO PODGORELEC
14. DARKO ĆAPETA

16. STRANKA HRVATSKOG ZAJEDNIŠTVA – SHZ

1. MILJENKO MARIĆ; rođ. 1959.
2. ČEDO ALIĆ
3. LJILJANA DRAŽENOVIĆ
4. AUGUSTINA RIMANIĆ
5. ZDRAVKO BAŠIĆ
6. LUCIJA BARABA
7. GORDANA KOSMAT-PELAIĆ
8. MATKO PERICA
9. JADRANKA DEVIĆ
10. MILJENKO MORIĆ
11. DARKO ZELIĆ
12. GORDANA MILIN
13. NIVES KAURLOTO-VUČINOVIĆ
14. GAŠPAR BILIĆ

17. ŽELJKO KERUM – HRVATSKA GRAĐANSKA STRANKA

1. TOMISLAV REŽIĆ
2. FILIP RADOŠ
3. IRENA GRACIN
4. DUŠKA JANBAY
5. EDITA GRUBIŠIĆ
6. IVONA GAVRANIĆ
7. JADRANKA PASTUOVIĆ
8. DRAŽEN DELIĆ
9. ZVONIMIR MATKOVIĆ
10. TOMISLAV BOROZAN
11. JOŠKO SIRIŠČEVIĆ
12. ĐENI VUKOVIĆ-STANIŠIĆ
13. MARKO TOMASOVIĆ
14. PETROSLAV SAPUNAR

Popis svih lista i predloženih kandidata u ostalim izbornim jedinicama možete pronaći Ovdje.

Želiš se uključiti u našu zajednicu i svakodnevno primati poruke s terena te se družiti s Ličankama i Ličanima? Ili si naš/a iz Ličko-senjske, pa odmah postaješ dio dobrog društva? :) Uključi se u Viber zajednicu klikom na linku Lika Club | Najčitanije 🔥

 

Komentari

Komentara


Foto: screenshot, Facebook

Oznake

Povezane objave

Back to top button
Close