VijestiGrad Zagreb

Mladima je dosta: ”Mi pripadamo Gospiću, Gospić pripada nama.”

Početkom studenog u Gospiću došlo je do osnivanja svojevrsnog pokreta otpora kojemu je osovina djelovanja unositi promijene.


Danas u RH građanstvo negoduje nad politikom i situacijom koja je snašla našu državu. Nerijetko se prosvjeduje za veća prava, žrtvuju se vlastiti životi i stremi se različitim oblicima ostvarenja. Ipak, postoji osjećaj da nas vladajući sputavaju. Gledajući kako loše prevladava mladi Grada Gospića odlučili su poduzeti korak više.  Ogorčeni trenutnom situacijom nisu htjeli više čekati.

Osnovana je Nezavisna lista mladih – Gospić

Početkom studenog došlo je do osnivanja svojevrsnog pokreta otpora kojemu je osovina djelovanja unositi promijene. Osvrću se na problem podjele i pustošenja grada Gospića. Oslovljavaju se samo kao stanovnici grada, te žustro protestiraju nad potrebom etiketiranja. Svjesni ograničene razvojne okoline zovu mlade ljude da im se pridruže u njihovim stremljenjima te učine nešto, ne samo za grad, već i za cijelu Hrvatsku.

Tako u jednom od postova na facebook stranici kažu: ”Mi pripadamo Gospiću, Gospić pripada nama, naš je odgovor.”

Koliko puta se desilo da je Grad Gospić izostavljen iz društvenih događanja, toliko puta su se ovi mladi i perspektivni ljudi našli uvrijeđenima. Prisjetimo se kako Grad Gospić od početka djelovanja Veleučilišta Nikole Tesle djeluje kao jedan od onih gdje se obrazuju mladi koji će rasti u vrsne poslovnjake. Fokus se stavlja na to kako ti isti mladi ljudi napuštaju svoj grad kako bi pronašli sigurniju egzistenciju.

Osvrću se na vladajuće i s izuzetnim poštovanjem prema njima, ipak žele biti dio gradske skupštine i donositi odluke u ime svojih građana. Žele djelovati prema smjernicama koje bi lokalnim stanovnicima unaprijedile kvalitetu života, a poneke ponukale i na povratak u ovaj grad.

U nastavku navode: ”Vjerujemo da su svi napravili koliko su mogli i da svi žele najbolje našem gradu,od gosp. Marasa, gosp. Starčevića, do najvećeg političara ovih prostora gosp. Milinovića i njegove stranke, ali mi mislimo da i mi možemo pridonijeti razvoju našeg grada u svim pogledima, jer i mi volimo naš grad kao i svi drugi, i nama pripada kao i svima drugima.”

Svoje djelovanje opisuju kroz četiri stavke koje smatraju potrebitima za uspješno vođenje i sklad među narodom, a to su: hrabrost, mudrost, poštenje i ona iz koje je sve krenulo-ljubav prema Gradu Gospiću.

Ovo je još jedan primjer kako je mladima dosadilo čekati promijene, te svim silama žele ići naprijed !


Na web stranici časopisa The Plitvice Times pogledajte jedini lički webshop s više od 500 unikatnih artikala malih hrvatskih proizvođača, obrtnika i poduzetnika. Od unikatnog ručnog rada, malih pogona specifičnih proizvoda, do poznatih brendiranih artikala. Iz cijele Hrvatske - sve na jednom mjestu!

Pregledajte po kategorijama i naručite kvalitetno:

MODA – Odjeća, nakit i modni dodaci
POSTERI – Motivi iz cijele Hrvatske
SUVENIRI – Šalice i lončići, unikatni nakit i tradicija
NOVINE I KNJIGE – Časopisi, edukativne knjige i literatura
KOZMETIKA – Parfemi, prirodne kreme, balzami, eterična ulja
HRANA I PIĆE – Domaći sirevi i vina, etične čokolade, kolačići

Naruči i stiže na kućnu adresu za nekoliko dana!

 

Komentari

Komentara


Foto: Wikimedia | fotomontaža

Oznake

Povezane objave

Back to top button
Close