Događanja

Medveščak uzastopno gubi

Iako je Radek Smolenak postao prvi igrač Medveščaka koji je u KHL-u postigao tri pogotka na istoj utakmici, to “Medvjedima” nije bilo dovoljno za pobjedu nad aktualnim prvacima SKA iz St. Peterburga koji su slavili s 4-3 (1-1, 1-2, 2-0) i odnijeli sva tri boda iz Doma sportova.

Radek Smolenak bio je najbolji strijelac Medveščaka u pripremnom razdbolju, postigao je pogodak i u 2. kolu KHL-a u domaćoj pobjedi 3-1 nad Admiralom, a onda ga osam utakmica nije bilo među Medveščakovim strijelcima. U subotu se iskupio na najbolji mogući način – “hat-trickom” protiv aktualnog osvajača Gagarinova kupa, SKA iz St. Peterburga.

Gosti su dvaput vodili, a Medveščak stizao zaostatak. Joakim Linstrom je u 4. minuti svladao Calvina Heetera. Na izjednačenje smo čekali do 17. minute, kad se Smolenak odlično ubacio pred vrata gostiju, a Marek Kvapil ga dodavanjem iza gola pravovremeno poslužio.