Znanost

Matematička olimpijada: Hrvati pomeli konkurenciju!

Na 11. srednjoeuropskoj matematičkoj olimpijadi u Vilniusu naši učenici pokazali su veliko znanje. Naši matematičari priželjkivali su dobre rezultate jer već nekoliko godina imaju iskusne i dobre natjecatelje


Matematika koju radimo na natjecanjima nije ista kao i ona koja se uči u školi. Tamo rješavamo problemske zadatke koji zahtijevaju kreativnost i veliku sposobnost povezivanja raznih dijelova matematike, kazao nam je Matija Bašić, voditelj ekipe hrvatskih učenika srednjih škola, koji su se okitili brojnim medaljama na 11. srednjoeuropskoj matematičkoj olimpijadi u Vilniusu u Litvi.

Na Olimpijadi su sudjelovali učenici iz svih dijelova Hrvatske, a njihova imena su Tea Arvaj (III. gimnazija, Osijek), Aleksandra-Saša Božović (Prva gimnazija, Varaždin), Noel Lakić (Gimnazija Franje Petrića, Zadar), Ivan Sinčić (Gimnazija Andrije Mohorovičića, Rijeka), Luka Šimek (XV. gimnazija, Zagreb) i Tadej Petar Tukara (XV. gimnazija, Zagreb). Voditelji ekipe bili su Matija Bašić i Ivan Kokan. Piše 24sata.hr

Više na 24sata.hr

Dio si dobrog društva na Lika Clubu, a htio bi kupiti i zanimljive proizvode? Posteri, majice, suveniri, magazini, hrana i kozmetika – u novoj ličkoj web trgovini koja ima preko 300 atraktivnih artikala! Otvori ju na linku PLITVICE SHOP i nešto iz bogatog asortimana naruči na svoju kućnu adresu. Dobrodošao!

 

Komentari

Komentara


Foto: pixabay

Oznake

Povezane objave

Back to top button
Close