Lucija Zaninović osvojila je zlato u Ujedinjenim Arapskim Emiratima!

Hrvatska taekwondoašica Lucija Zaninović osvojila je zlatno odličje na bodovno jakom G2-turniru održanom u Ujedinjenim Arapskim Emiratima. Mlađa splitska blizanka je, pored zlatnog odličja, osvojila i 20 bodova na olimpijskoj ljestvici do 49 kilograma, što joj je izuzetno bitno ususret Olimpijskim igrama u Rio de Janeiru.

Fujairah Open prvi je u nizu od sedam natjecanja u sklopu priprema na putu prema Olimpijskim igrama. Lucija je nastupila u kategoriji do 53 kilograma.

U prvom kolu slavila je protiv Uzbekistanke Guzal Narbabaeve prekidom zbog bodovne nadmoći 14-2, u drugom je bila bolja od Litvinčuk 10-6, a u finalu je tijesno pobijedila Chanatip Sonkham , seniorsku svjetsku prvakinju iz 2013. Točnije, Tajlanđanka je predala finalnu borbu Luciji pri vodstvu Splićanke 1-0.

Inače, na svakom se kontinentu godišnje smije održati samo jedan G2-turnir vrijednosti 20 bodova za pobjednika natjecanja, tako da je Luciji ova zlatna medalja dvostruko vrjednija od pobjeda na G1-turnirima.