Ličko-senjska županijaVijesti

VIDEO Ličko-senjska županije više nije u 9. izbornoj jedinici! Pogledajte gdje su vas sad prebacili

PLENKOVIĆ ODLUČIO

Plenković je danas među ostalim objavio i da Ličko-senjska županija više ne pripada devetoj izbornoj jedinici, već po novom sedmoj izbornoj jedinici.

Zakon o izbornim jedinicama za Ličko-senjsku županiju i njezine birače donosi velike promjene. Sada će sve liste iz naše županije biti zajedno s Karlovačkom županijom, središnjim, južnm i zapadnim dijelom Sisačko-moslavačke županije, sjevernim dijelom Zadarske županije uključujući Gračac, te sjevernim i istočnim dijelom Primorsko-goranske županije.

Ovaj raspored omogućiti će lakši ulaz u Sabor političarima iz Ličko-senjske županije, s obzirom da su u devetoj izbornoj jedinici redovito bili podređeni Zadru i Šibeniku zbog velike razlike u broju stanovnika.

Pogledajte predstavljanje u videu na vrhu članka koji prenosimo s Index.hr.

 


 

Komentari

Komentara

Povezane objave

Back to top button
Close