Događanja

Košarkaši Cedevite izgubili na gostovanju kod Anadolu Efesa

Košarkaši Cedevite u susretu su 11. kola skupine E TOP-a 16 Eurolige izgubili na gostovanju kod Anadolu Efesa u Istanbulu sa 76-80 (28-20, 8-14, 18-19, 22-27), te tim porazom izgubili i teoretske izglede za plasman u četvrtfinale.

U četvrtom međusobnom ogledu protiv Anadolu Efesa ove sezone Cedevita je po treći put izgubila iako je vodila većim dijelom susreta, a konačnih četiri poena razlike najveća je prednost koju je domaći sastav imao u utakmici.

Cedevita je napadački sjajno krenula u utakmicu, te nakon prvih 10 minuta vodila sa 28-20 ponajviše zahvaljujući izvrsnoj dionici Nemanje Gordića koji je ubacio 13 koševa uz stopostotni šut 3-3 za tricu i 2-2 za dvicu.

No, u drugoj četvrtini Gordić je preselio na klupu, a Jacob Pullen i Fran Pilepić nisu bili raspoloženi, pa je Cedevita u tom razdoblju igre ubacila tek osam poena. Ipak, turski sastav nije to znao iskoristiti, pa se na odmor otišlo s vodstvom hrvatskog prvaka od 36-34.