Politika

Ivana Dujmović: Birači će na izborima dati svoj sud o tome tko je krivac za postojeću situaciju u Ličko-senjskoj županiji

Uoči predstojećih prijevremenih izbora za županijsku skupštinu Ličko-senjske županije koji će se održati 10. ožujka, stranka Bandić Milan 365 – Stranka rada i solidarnosti ubrzo nakon osnivanja Gradske organizacije u Gospiću, osnovala je prošloga tjedna i ured u Otočcu. U tom povodu razgovarali smo s novoizabranom predsjednicom otočke Gradske organizacije Stranke BM 365 Ivanom Dujmović.

Kako komentirate aktualnu političku situaciju u Ličko-senjskoj županiji? Je li proračun trebao pasti, je li bio dobar?

Kada govorimo o trenutnoj političkoj situaciji u Ličko – senjskoj županiji, želim izraziti zadovoljstvo što će se izbori održati u kratkom roku,  kako bi se što prije konstituirao budući saziv županijske skupštine  te kako bi se što prije krenulo s realizacijom infrastrukturnih i društvenih projekata u svim gradovima i općinama naše županije.
Mislim da je pitanje o proračunu deplasirano u ovom trenutku kada se nalazimo pred novim izborima. Prihvaćanje ili ne prihvaćanje proračuna jedne jedinice lokalne ili regionalne samouprave je trenutačni politički odnos snaga u datom momentu. Najbolji sudac takve odluke bit će svi stanovnici Lički-senjske županije na predstojećim izborima.

Smatrate li da je grad Otočac talac svađe gradonačelnika Kostelca i predsjednika Gradskog vijeća Šutića?

Grad Otočac, kao i svaki drugi grad ili općina ima vlast kakvu su ljudi izabrali. U ovom momentu imamo situaciju da jedna politička opcija ima većinu u Gradskom vijeću, a druga izvršnu vlast. Gledajući situaciju u okruženju vidimo da u većini slučajeva dolazi do sličnih problema. Ljudi će na predstojećim izborima koji se najavljuju i za gradsko vijeće dati svoj sud i o tome tko je krivac za postojeću situaciju. Upravo zbog nezadovoljstava mnogim stvarima te blokadom brojnih investicija i projekata i sama sam se uključila u politiku, uključujući velik broj ljudi a pogotovo mladih ljudi koji nisu  zadovoljni s trenutačnom situacijom.

Planirate li koalirati s nekom od stranaka u Ličko-senjskoj županiji?

Stranka na predstojeće županijske izbore izlazi samostalno, a za sve eventualne koalicije nakon izbora smo otvoreni za razgovore sa svima koji dijele naš sustav vrijednosti i koji su spremni pridonijeti brojnim promjenama te bržem i kvalitetnijem razvoju cijele županije, od Novalje, Senja do Donjeg Lapca.

Što Vaša stranka nudi novo u odnosu na ostale stranke?

Naša stranka u odnosu na sve ostale stranke nudi sasvim drukčiji pristup politici. Politika je kod nas postala alat za vrijeđanja na osobnoj razini i bavljenje pitanjima koja su već odavno prijeđena. Mi ćemo i u kampanji ići s afirmativnim pričama, baviti se projektima, razvojem turizma, poljoprivrede, pokrenuti mjesta za informiranje ljudi o projektima ruralnog razvoja i mogućnost koje im se otvaraju.
Činjenica je da ljudi s našeg područja imaju jako malo informacija o svemu tome i da se jako malo sredstava povlači na našem području. Imamo i konkretna rješenja za ovaj presudni problem. Neki od naših članova već su i s konkretnim stvarima i projektima, a s centralom stranke i cjelokupnom stranačkom logistikom uključeni u rješavanje pitanje dvije posrnule pilane na našem području, već ovih dana su razgovori s potencijalnim investitorima. Dakle projekti, i samo projekti u svim sferama života su temelj kojma ćemo se stalno i kontinuirano baviti. Po tome smo drukčiji a dodatnu snagu nam daje veći broj mladih ljudi koji nam se svaki dan priključuju želeći napraviti nešto za svoju zajednicu, umjesto da odu u Njemačku, Irsku ili Zagreb.

Tko će se iz otočke organizacije naći na listi vaše stranke za županijske izbore?

Tko će iz naše organizacije biti na listi za županijske izbore odlučit će tijela stranke ovih dana. Nismo opterećeni imenima i funkcijama. Naš cilj su promjene i puno više posvećenosti razvojnim projektima, a na listi će se naći ljudi koji smatraju da mogu dati doprinos tim promjenama i puno kvalitetnijem životu na ovim područjima.
Ova prelijepa županija nudi jako puno mogućnosti za kvalitetniji život u svom gradu i u svojoj općini, a na nama je da neke spone uvezemo i prenesemo svoje znanje kako bi se sve to pokrenulo.

Kakav je stav Vaše stranke prema migrantskoj krizi u Ličko-senjskoj županiji?

U samo startu moram naglasiti da svi u stranci dijelimo stav da nema mjesta netrpeljivosti prema bilo kome, da ne bi bilo zabune. S druge strane, jako dobro razumijem ljude koji jako često imaju materijalnu štetu i oštećenja imovine od strane tih ljudi. Zbog svega toga i apeliram na sve nadležne službe da se pokuša ići sa što više prevencije i da bude što manje događaja koji ljudima nanose štetu.
Migrantska kriza je rezultat svjetske i globalne politike i mi ne možemo tu utjecati na puno stvari, ali nadam se da naše nadležne službe mogu spriječiti uništavanje imovine naših građana.

Kako mislite riješiti problem iseljavanja iz Ličko-senjske županije?

Problem iseljavanja je goruće pitanje ove županije, ali i cijele države i moj najveći motiv zbog čega sam i ušla u politiku. Već sam rekla da se okosnica našeg političkog djelovanja odnosi na projekte i na razvoj, a ne na podjele bilo koje vrste. Kada preokrenemo negativne trendove, pomognemo ljudima oko dobivanja bespovratnih sredstava koja nam se nude, kada putem naših privatnih i poslovnih kontakata dovedemo nekoliko jačih investitora u Liku vjerujte da će se ljudi prestati iseljavati, a oni koji su otišli  razmišljat će o svom povratku u zavičaj i pokretanju svog privatnog posla i biznisa. Lika je prepuna potencijala za to, a mi ćemo sva svoja znanja, iskustva i ljudske kapacitete staviti u službu projekata oživljavanja Like i zaustavljanja iseljavanja mladih.

Dio si dobrog društva na Lika Clubu, a htio bi kupiti i zanimljive proizvode? Posteri, majice, suveniri, magazini, hrana i kozmetika – u novoj ličkoj web trgovini koja ima preko 300 atraktivnih artikala! Otvori ju na linku PLITVICE SHOP i nešto iz bogatog asortimana naruči na svoju kućnu adresu. Dobrodošao!

 

Komentari

Komentara


Foto: Foto/Foto/Facebook Bandić Milan 365 - Stranka rada i solidarnosti

Oznake

Povezane objave

Back to top button
Close