Ivan Čupić nakon velikog poraza od Francuske: “Htjeli smo nametnuti naš tempo, ali Francuzi su nas od prve minute uspjeli uspavati i upali smo u njihov mlin.”

Nakon uvjerljivog poraza od Francuske (24-32) u susretu 2. kola drugog kruga EP-a, hrvatski krilni igrač Ivan Čupić izjavio je u subotu da su ih Francuzi uspjeli uspavati, te da su upali u njihov mlin.

Htjeli smo nametnuti naš tempo, ali Francuzi su nas od prve minute uspjeli uspavati i upali smo u njihov mlin. Igrali smo onako kako su oni htjeli, nisu nam dali da dođe do izražaja naša agresivnost u obrani, te polukontra i kontra. Razbranili smo Omeyera i već na poluvremenu smo gubili šest razlike, a nakon toga teško je bilo vratiti se. Trudili smo se u drugom poluvremenu, ali to nije izgledalo dobro, igrali smo na silu. Treba čestitati Francuzima jer su pružili odličnu partiju,’ kazao je nakon utakmice za RTL Čupić.

Fenomenalni 40-godišnji vratar Thierry Omeyer skupio je 16 obrana te je čak postigao i jedan pogodak o čemu Čupić kaže…

‘Nema kod nas straha od Omeyera. On je jedan od najboljih golmana na svijetu i danas je imao svoj dan. Bio je dobar, kao i francuska obrana. Teško smo dolazili do dobrih situacija, a promašivali smo i zicere, ja nekoliko njih. Mislim da psihološki faktor nije odlučivao, jer ovo je ono za što se pripremaš. Mi smo bez respekta ušli u susret, ali ono što pripremaš prije utakmice je jedno, a na kraju je ispalo sasvim drugačije,‘ dodao je Čupić.

Sada hrvatska reprezentacija ima vrlo male izglede za plasman u polufinale, a u posljednjoj utakmici u skupini (27. siječnja) igra protiv domaćina EP-a Poljske.

Tekst: tportal.hr