Događanja

Igrači Denver Broncosa pobjednici su 50. izdanja “Super Bowla”

Igrači Denver Broncosa pobjednici su 50. izdanja ‘Super Bowla’, odigranog na Levi’s stadionu u Santa Clari, u kojem su 24-10 nadigrali favorizirane Carolina Pantherse

Denver je do pobjede došao na isti način na koji je to činio tijekom regularnog dijela NFL sezone i u doigravanju, dominatnom obranom koja je potpuno limitirala suparničkog “quarterbacka” Cama Newtona koji je uoči “Super Bowla” proglašen najkorisnijim igračem regularne sezone.

Nakon prve četvrtine Broncosi su vodili 10-0 zahvaljujući “field goalu” Brandona McManusa i “touchdownu” Malika Jacksona do kojeg su došli nakon što je Von Miller srušio “quarterbacka” Panthersa i izbio mu loptu, a Jackson ju pokupio i unio u “end zonu”.

Tijekom druge četvrtine Newton je imao jedini bljesak, kada je kombinacijom trčanja i dodavanja doveo Carolinu do jedinog “touchdowna” na utakmici, a postigao ga je “running back” Jonathan Stewart. Kontroliranom igrom i čvrstom obranom Denver je lomio otpor Panthersa i konačno ga slomio na nešto više od četiri minute prije kraja, kada je još jednom Von Miller srušio Newtona i omogućio Manningu da donese pobjednički ‘touchdown’ koji je postigao C. J. Anderson. Uspješnim pretvaranjem za dva poena Denver je postavio konačnih 24-10.