Hrvatska pobijedila BiH

Hrvatska rukometna reprezentacija je u grupnoj fazi SP u Kataru odigrala pet utakmica i zabilježila svih pet pobjeda. Samo se Španjolci mogu pohvaliti još s tim učinkom. Naravno, to ne znači ništa, pravi test ove momčadi slijedi tek u nastavku turnira, no za atmosferu u momčadi savršeni učinak jako je bitan.

U utakmici koja nije ništa značila za plasman Hrvatska je s lakoćom pobijedila reprezentaciju BiH rezultatom 28:21, a posebno veseli da su trijumf osigurali igrači iz drugog plana kojima je večeras Slavko Goluža dao priliku, odmorivši one najbolje.
Karačić, Slišković, Stepančić, Horvat, Brozović, Ninčević i na golu sjajni Ivić pokazali su da Hrvatska ima i širinu. Na poluvremenu je Hrvatska imala velikih devet razlike, a do kraja se ta prednost rutinski sačuvala. Posebno je obrana bila na visini zadatka.
Izbornik Goluža je naravno bio zadovoljan.
‘Igrati protiv zemlje u kojoj si rođen, naravno da nije lako. No, ponosan sam. Čestitao bih i mojim igračima i igračima BiH-a na dobroj utakmici. Što se tiče naše igre zadovoljan sam, posebno smo dobri bili u prvom poluvremenu. Nekad se ruka malo skrati od želje, ali načelno sam jako zadovoljan. Pozdravio bi sve ljude u Hercegovini koji navijaju za nas i poručio bih im da ćemo dati sve od sebe da ih razveselimo’‘, rekao je odmah na početku Goluža, a onda je odmah najavio osminu finala s Brazilom:
”Bez obzira što smo svi ovdje jednaki, jako je važno da se ona, pod navodnike prva postava odmorila. Sad tek počinje ono pravo. Brazil je možda nepoznanica, no jako su dobri. Igraju tu nezgodnu 5-1 obranu, imaju odlična oba krila, dva vanjska su im opasni i bit će teško, No, bolji smo od njih, a i nismo pokazali sve naše karte koje imamo u rukavu.”
Večerašnja utakmica bila je posebno važna Igoru Karačiću, kome je brat stajao sa suprotne strane terena. Toliko posebna da je odigrao sjajno i posve zasluženo bio proglašen za igrača utakmice.
”Bila je ovo posebna utakmica i za mene i za brata. Na njima se vidjelo da su bili pod šokom nakon poraza od Tunisa i da su bili u grču. Mi smo odigrali odlično. Dečki koji su danas igrali pokazali su da se na njih može računati i u važnijim utakmicama.”
“Što se tiče mojih u Mostaru, neka se provesele. Neki će biti tužni, neki će biti sretni. Bila je to jedna krasna priča, no ona sad polako pada u zaborav jer nas čekaju velike stvari u nastavku turnira”, rekao je Igor Karačić.

Tekst: Index