Hrvatska je bila vodeća u skupini, a sada pala na treće mjesto

Hrvatska reprezentacija poražena je od izravnog konkurenta za mjesto koje vodi na EP u Francusku.

Nakon pomalo sramotnog remija u Azerbajdžanu (0:0), Hrvatska je samo četiri dana kasnije upisala poraz u Norveškoj. Domaćin je slavio 2:0 u novoj blijedoj predstavi hrvatskih nogometaša koji su sad u situaciji da ne odlučuju više o svojoj sudbini do kraja kvalifikacija. ‘Vatreni’ su uoči gostovanja u Azerbajdžanu i Norveškoj bili vodeći u skupini, no osvojivši samo jedan bod u zadnje dvije utakmice pali su na treće mjesto

Junak utakmice bio je napadač Jo Inge Berget koji nam je zabio oba gola, prvog u 51. minuti, a drugog 18 minuta kasnije. Hrvatski nogometaši su u utakmicu ušli jako loše, igrali su sporo, a sve dobro što su pokazali na stadionu Ullevaal bilo je u zadnje dvije minute prvog i šest minuta drugog dijela. U preostalih 82 minute Norveška je bila bolja momčad, koja je više željela pobjedu, a nakon vodstva od 2-0 domaća momčad je još jače napadala na hrvatska vrata, dok su “vatreni” djelovali posve obezglavljeno. I izmjene su došle prekasno i bile su pogrešne.