Hrvatska bez predstavnika na ATP turniru u Šangaju

Porazom Marina Čilića hrvatski je tenis ostao bez predsatvnika na velikom ATP turniru u Šangaju

Marin Čilić je nakon dva i pol sata borbe poražen od pobjednika Roland Garossa Stanislasa Wawrinke sa 5:7, 7:6(7), 6:4 i tako si znatno umanjio izglede za plasman na završni masters sezone u Londonu.

Obojica Grand slam pobjednika nisu danas briljirali servisom, ali Wawrinka je najubojitije izvlačio kada mu je najviše trebalo i tako u 11. ogledu i deveti put slavio protiv Marina. Prvi set već je mirisao na tie break kada je Čilić počeo forsirati kratke lopte i s dvije u mreži u 12. gemu bacio prvi set.

U drugom je Čilić u 13. igri izborio 6:4. Wawrinka se vratio, pa propustio prvu meč loptu i Čilić je zasluženo izborio treći set. Odigrao je dobar dvoboj s dosta izlazaka na mrežu i manje pogrešaka od protivnika, no u trećem setu ponovno je izgubio servis i Wawrinka mu nije oprostio. Spasio je asom posljednju od devet break prilika i nakon toga mirno izborio četvrtfinalni meč s Rafom Nadalom.

Bio je to deseti uzastopni Čilićev poraz protiv TOP 10 igrača.

Tekst: tportal.hr