Gdje se za Badnjak nalazi Djed Božićnjak?
Aplikacija je s radom započela još 1. prosinca, kada su se na stranici počeli pojavljivati kratki božićni animirani filmovi i igrice za djecu koje uključuju božićne motive te samog Djeda Božićnjaka. Na naslovnoj se stranici aplikacije odbrojava vrijeme, a kraj odbrojavanja znači i sam polazak Djeda, nakon čega će se moći pratiti njegova trenutna lokacija.
Naravno, Google se pobrinuo i za sve one koji neće moći na računalu uhoditi Djedu, pa je ove godine napravio i mobilnu aplikaciju na Google Playu, a također postoji i Chrome ekstenzija koja se može instalirati na preglednik.
Aplikacija nudi i kartu pomoću koje se mogu pregledavati blagdanske tradicije u različitim dijelovima svijeta, a i posjećivati poznate svjetske lokacije koje odišu blagdanskim svijetlima i duhom. Zatim tu je i blagdanski Google translate koji nudi prijevod samo božićnih riječi i izreka, no ne uključuje sve jezike, kao ni hrvatski. Može se i izraditi božićna čestitka te dijeliti putem Facebooka, Twittera ili Gmaila, uređivati samog Djeda Božićnjaka, a nudi se i učenjeJavaScripta, naravno, sve u tonu dječje igre.
No, osim Googleovog praćenja Djeda Božićnjaka, i Microsoft je ponudio svoje pod nazivom NORAD Santa Tracker na kojem se također odbrojava do kretanja Djeda i njegovih saonica, a mogu se pronaći različite igre i božićna glazba.
Tekst: studentski.hr