Futsal Dinamo – Korak do naslova!

U utakmici 11. kola 2. HMNL Sjever Futsal Dinamo pobijedilo je momčad Zagreb 92 rezultatom 5:1 (0:1).

U izrazito čvrstoj i napetoj utakmici domaćini su na najbolji mogući način obilježili povratak u svoju matičnu dvoranu i došli na samo jedan korak do osvajanja 2. HMNL Sjever. Pred ugodno popunjenom malom dvoranom Doma sportova, igrači obiju momčadi pružili su zanimljivu predstavu s pregršt atraktivnih i lijepih poteza. Atmosfera je bila i više nego dojmljiva, pošto je oko 1000 navijača Dinama napravilo prekrasan dekor kako bi njihovi ljubimci stigli do toliko željene pobjede.

Dinamo je od samog početka zagospodario terenom i nametnuo svoju igru u potrazi za prvim pogotkom, dok su se gosti uglavnom orijentirali na obranu i pokušavali zaprijetiti iz kontra napada. Iako dominantna, igra Dinama u početku je bila protkana s mnogo nervoze i pogrešaka što je momčad gostiju kaznila pogotkom u 5. minuti kada hladan tuš za sve navijače priređuje Emir Garibović. Dinamo pokušava doći do izjednačenja, ali njihovi napadi djelovali su prilično bezidejno i uglavnom su se svodili na individualne pokušaje.

Trebalo je domaćinima neko vrijeme da se oporave od šoka primljenog pogotka, i tek kada su pohvatali konce igre i zaprijetili s nekoliko odličnih udaraca ( čak četiri puta pogodili okvir gola u tom razdoblju) ozlijedio se jedan od najboljih igrača, Matija Capar. Matija je napustio teren i do kraja utakmice se više nije vraćao u igru. Treba napomenuti kako niti kapetan Đulvat nije ulazio u igru zbog ozlijede, pa je time momčad Dinama bila iznimno oslabljena. Dinamo je stezao obruč oko gola policajaca ali zahvaljujući njihovom vrataru Dariu Jukiću na odmor se odlazi s rezultatom 1:0 za goste.

Drugo poluvrijeme započelo je puno agresivnijom igrom Dinama koja se isplatila već u 22. minuti pogotkom Stipića na sjajnu asistenciju Perkovića. Policajci se nisu predali i krenuli su ofenzivnije tražeći ponovno vodstvo, a u tome ih je spriječio Škorić sjajnom obranom u 24. minuti kada su gosti munjevitom kontrom izbili pred Dinamov gol. U 29. minuti sjajno je sve odigrao Pezelj, podvalio loptu za Stipića koji se spetljao i gosti su za kratko odgodili neizbježno. Već u idućem napadu Perković opet asistira, ovaj put za Pezelja koji pogađa za vodstvo Dinama na oduševljenje cijele dvorane. Nakon vodstva, igra Dinama se potpuno oslobodila te je u 32. minuti Pezelj sjajno poentirao za povećanje vodstva. Do kraja utakmice Dinamo je potvrdio svoju pobjedu pogodcima Perkovića i Pavlovića za konačnih 5:1.

Nakon utakmice prve dojmove s nama je podijelio trener Futsal Dinama, Mate Čuljak.

– Očekivao sam ovako tešku utakmicu, jer poznajem njihov mentalitet, ipak su to policajci i oni se bore do zadnjeg atoma snage. Bili smo prilično oslabljeni ne igranjem Franje i kapetana Đulvata, a tijekom utakmice ostali smo i bez Capara tako da je teret pao na mlađe igrače, koji su danas pokazali karakter i preokrenuli jednu jako tešku utakmicu.

Kakav savjet ste dali igračima u svlačionici nakon negativnog rezultata na poluvremenu?

–  Rekao sam igračima da nastave pucati iz vana jer smo i u prvom poluvremenu imali nekoliko sjajnih udaraca koji su završavali na okviru gola ili obranama njihovog vratara. 20 minuta je puno i rekao sam im da nastave tako i da kad-tad  mora lopta ući u gol. Upozorio sam ih na njihove kontra napade jer su nas one i koštale primljenog pogotka.

Povratak u Dom sportova.

– Ovo je hram malog nogometa i nadam se kako ćemo i dalje nastaviti igrati u ovoj dvorani pred ovim fantastičnim navijačima.

Nikola Grgić također je bio zadovoljan ostvarenom pobjedom.

– Loše smo ušli u utakmicu i to nam se osvetilo primljenim pogotkom,  mi smo previše silili i dok nismo zabili prvi pogodak izgledalo je dosta teško, ali na kraju možemo biti zadovoljni ishodom ove utakmice. Mislim kako će nas ova utakmica podići u nastavku sezone i kako ćemo ostvariti cilj koji smo na početku zacrtali.

Tekst & foto: futsal-dinamo.hr