Vijesti

Filip Hrgović osvojio prvu hrvatsku broncu u Riju

Najbolji hrvatski boksač Filip Hrgović (24) izgubio je od svjetskog prvaka Francuza Tonyja Yoke (24) podijeljenom odlukom sudaca 2-1 u polufinalu Olimpijskog turnira. Hrgović je tako osvojio prvu boksačku medalju od hrvatske samostalnosti i prvu broncu na ovim Olimpijskim igrama! Sjajan uspjeh za mladog zagrebačkog boksača.

Yoka je slavio u prve dvije runde dok je Hrgović uzeo zadnju. Kao da je nedostajao onaj završni moment da nokautira Yoku i plasira se u finale. A bio je blizu. Imao je par sjajnih udaraca koji su odsjeli na Yokinom licu dok je par krošea fijuknulo ispred njegova nosa. No nažalost nije uspio i osvojio je prvu hrvatsku broncu na OI-u u Riju.

Bila je ovo njihova treća međusobna borba i druga pobjeda Francuza. Odnosno, bila je ovo repriza prošlogodišnjeg Svjetskog prvenstva u kojem je Francuz slavio podijeljenom odlukom sudaca u četvrtfinalu.

Hrgoviću ostaje utjeha da je postao četvrti Hrvat s osvojenim odličjem u boksu, nakon zlata Mate Parlova iz Münchena 1972. i Antona Josipovića u Los Angelesu 1984., te bronce Damira Škare iz Seula 1988. No prva je ovo medalja za Hrvatsku u teškoj kategoriji. Hrga se oglasio i na Facebooku poručivši:

Nažalost, nisam uspio izboriti finale, ali bronca je tu! Zahvaljujem svima na ogromnoj podršci!