Vijesti

Ekipa dječaka U13 osigurala plasman među 20 najboljih ekipa Hrvatske

RK GOSPIĆ

Predposljednje kolo Lige za prvaka 1. HRL Zapad igrači trenera Ivana Jelića odigrali su u nedjelju, 14. svibnja 2023. godine, u Kašteliru protiv vršnjaka RK Novigrad i MRK 28. April. Upisavši dvije visoke pobjede dječaci 2009./2010. godišta osigurali su odlazak na Završnicu Prvenstva Hrvatske i plasman među 20 najboljih ekipa u Hrvatskoj. Tri utakmice prije kraja sezone nalaze se na 2. mjestu s 12 pobjeda, 2 neriješena rezultata i 4 poraza.

Čvrsta i odlučna igra Gospićana obilježila je susret protiv ekipe Novigrada. Mladi Ličani nisu dozvolili protivnicima preuzimanje vodstva niti rezultatsko približavanje. Prvo poluvrijeme završilo je rezultatom 13:8.

Iako su nakon 23. minute nastavka Novigrađani napravili seriju od 3 uzastopna pogotka, nisu uspjeli ozbiljnije zaprijetiti budući su Gospićani uzvratili istom mjerom. Unatoč jednakom broju postignutih golova u drugih 20 minuta utakmice, gospićkim je rukometašima ostala prednost s poluvremena kojom je susret i završio (23:18).

Već nakon prvih 11 minuta susreta protiv MRK 28. April Gospićani su, nakon visoke 9:0 serije, imali prednost od 10 pogodaka (12:2). Do kraja prvog dijela utakmice odličnom su igrom igrači Gospića imali visokih 20 postignutih golova, dok su rukometaši 28. Aprila postigli 8 golova manje.

Dječaci trenera Jelića do isteka 40. minute zadržali su visoku rezultatsku prednost pa je utakmica završila rezultatom 37:26.

RK GOSPIĆ – RK NOVIGRAD 23:18 (13:8) – Sertić (8), Tonković Javorina (8), Maras (4), Brozičević (1), Pajtl (1), Duić (1)

MRK 28. APRIL – RK GOSPIĆ 26:37 (12:20) – Sertić (12), Duić (7), Tonković Javorina (7), Brozičević (3), Župan (2), Sarić (2), Pajtl (1), Jurčić (1), Tomljenović (1), Ratković (1)

Izvor / Foto: RK Gopsić

likaclub icon Čitaj najbolje ličke vijesti. Skini aplikaciju Lika app.