Vijesti

Dvije pobjede dječacima U13 osigurale razigravanje za završnicu

U Gradskoj sportskoj dvorani u Gospiću odigrani su u subotu, 4. veljače 2023. godine, susreti 8. kola 1. HRL Zapad za dječake U13. RK „Gospić“ odmjerio je snage protiv vršnjaka RK Dubovac Gaza i RK Š.R. Karlovac te ostvario dvije visoke pobjede.

Ekipa trenera Ivana Jelića novim pobjedama na tablici zauzima 3. mjesto s 10 pobjeda, 1 neodlučnim ishodom, 2 poraza i 21 osvojenim bodom u 13 odigranih utakmica.

Utakmicu protiv RK Dubovac Gaza Gospićani su otvorili serijom 3:0. Iako su protivnici parirali mladim Ličanima i na kraju prvog poluvremena postigli seriju 3:0 na predah se otišlo s rezultatom 13:11 za domaću momčad.

U nastavku susreta su rukometaši Gospića preuzeli inicijativu i nakon 23. minute velikom serijom od 7:0 došli na visokih 10 pogodaka razlike (25:15) koju su uspjeli zadržati do posljednjeg sučevog zvižduka (28:18).

Prvih deset minuta derbi susreta protiv RK Š.R. Karlovac momčadi su bile izjednačene. Serijom 4:0 Gospićani su prešli u vodstvo koje su zadržali do kraja prvog dijela koji završava rezultatom 14:10.

U drugom su dijelu utakmice mladi Ličani igrali čvršće i odlučnije te postigli čak 6 pogodaka više od protivnika. Prednost s poluvremena, kvalitetnom igrom, rukometaši Gospića do kraja susreta povećali su na +10 i ostvarili veoma bitnu pobjedu rezultatom 25:15.

RK GOSPIĆ – RK DUBOVAC GAZA 28:18 (13:11) – Sertić (9), Maras (6), Tonković Javorina (5), Duić (4), Stručić (3), Rukavina (1)

RK Š.R. KARLOVAC – RK GOSPIĆ 15:25 (10:14) – Maras (9), Sertić (6), Stručić (3), Tomljenović (2), Tonković Javorina (2), Ratković (1), Duić (1), Sarić (1)